Gryf Wejherowo pokonał GKS Bełchatów. Gryfici już po godzinie gry prowadzili 3:0

Tomasz Smuga
archiwum
Wejherowski Gryf przerwał przerwał serię czterech niewygranych spotkań z rzędu. W 10. kolejce żółto-czarni na wyjeździe pokonali GKS Bełchatów 3:2.

Mecz bardzo dobrze ułożył się dla Gryfa Wejherowo. Po godzinie gry podopieczni trenera Mariusza Pawlaka prowadzili już 3:0. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Adrian Klimczak. W 38 min. błąd popełnił prawy obrońcy GKS-u Robert Pisarczuk. Piłkę zabrał mu skrzydłowy wejherowian, który pobiegł z futbolówką w kierunku bramki rywali i golkipera gospodarzy pokonał precyzyjnym strzałem w okienko.

Dziesięć minut po przerwie prowadzenie podwyższył Daniel Ciechański. Dwie minuty później gryfici wykorzystali złe zagrania GKS-u w środku pola. Żółto-czarni przejęli piłkę, przeprowadzili kontrę prawym skrzydłem, a Robertowi Chwastkowi nie pozostało nic innego jak zakończyć całą sytuację strzeleniem gola. Wysokie prowadzenie nieco uśpiło graczy z Wejherowa i żółto-czarni pozwolili sobie wbić dwa gole, które jednak tylko pozwoliły gospodarzom na zmniejszenie porażki.W 69 minucie kontaktową bramkę zdobył Marcin Krzywicki, a w czwartej minucie doliczonego czasu gry drugiego gola dla gospodarzy strzelił Szymon Zgarda.

GKS Bełchatów – Gryf Wejherowo 2:3 (0:1)
Bramki: 0:1 – Adrian Klimczak (38), 0:2 – Daniel Ciechański, 0:3 – Robert Chwastek (58), 1:3 – Marcin Krzywicki (69), Szymon Zgarda (90+4)
GKS: Lenarcik – Pisarczuk, Grolik, Klepczyński, Szymorek, Maciejewski – Rachwał, Lenartowski (61 Zgarda), Flaszka (70 Łabędzki), Bartosiak (46 Andrzejczak) – Dzięgielewski (61 Krzywicki)
Gryf: Leleń – Mońka, Bednarski (45 Łysiak), Brzuzy, Dampc – Chwastek, Kołc, Nadolski, Czychowski (64 Czerwiński), Klimczak (90 Goerke) – Ciechański (82 Wicon)

Pozostałe wyniki 10. kolejki:Stal Stalowa Wola - Olimpia Zambrów 3:1, Kotwica Kołobrzeg - Błękitni Stargard Szczeciński 0:1, Raków Częstochowa - Rozwój Katowice 3:0, Polonia Bytom - Puszcza Niepołomice 1:2, Odra Opole - Radomiak Radom 0:0, Polonia Warszawa - Siarka Tarnobrzeg 2:2, Olimpia Elbląg - ROW 1964 Rybnik 3:2, Warta Poznań - Legionovia Legionowo 0:2.