Gryf Wejherowo przegrał z Błękitnymi Stargard 1:4. Pechowy mecz Liberackiego

ts
Artur Baran
To był mecz o przysłowiowe "sześć punktów". Błękitni Stargard walczyli oto, aby się wydostać ze strefy spadkowej, a Gryf Wejherowo, żeby się w niej nie znaleźć. Lepiej ten egzamin zdali gospodarze, którzy pokonali żółto-czarnych 4:1. Tego meczu nie będzie też dobrze wspominał Adrian Liberacki, który na murawę wszedł z ławki i sprowokował rzut karny.

Początek meczu 23. kolejki II ligi dla wejherowian wyglądał obiecująco. Już w 6. minucie na prowadzenie zespół z Kaszub wyprowadził Dawid Rogalski. Jednak to było wszystko na co tego dnia było stać podopiecznych trenera Zbigniewa Szymkowicza. Dodatkowo w 20 minucie Gryf stracił z powodu kontuzji Krzysztofa Wickiego. W jego miejsce szkoleniowiec asygnował do gry Adriana Liberackiego. Dla obrońcy nie był to jednak udany mecz. W doliczonym czasie pierwszej połowy Liberacki faulował w polu karnym Adriana Kwiatkowskiego. Arbiter główny nie miał wątpliwości i wskazał na wapno. "Jedenastkę" wykorzystał Przemysław Brzeziański i po wcześniejszej bramce z 31. min. Kwiatkowskiego piłkarze Błękitnych na przerwę schodzili prowadząc 2:1.

Po zmianie stron na listę strzelców wpisywali się już tylko piłkarze ze Stargardu. Najpierw w 52. minucie prowadzenie na 3:1 podwyższył Krystian Sanocki. Pomocnik miał dużo swobody w polu karnym Gryfa i płaskim uderzeniem pokonał Wiesława Ferrę. Pięć minut później czwartego gola dla gospodarzy strzelił Michał Cywiński po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Wejherowianie próbowali jeszcze nawiązać walkę, ale uderzenie Grzegorza Gulczyńskiego z 65. min. było minimalnie niecelne. Błękitni pokusili się jeszcze o piątą bramkę. Jednak tym razem futbolówka po strzale Brzeziańskiego poleciała obok spojenia ze słupkiem.

Gryf tym meczem nie poprawił też swojego wyjazdowego bilansu. WKS w siedmiu meczach przegrał, w trzech zremisował, a tylko w dwóch wywalczył komplet punktów.

Błękitni Stargard – Gryf Wejherowo 4:1 (2:1)
Bramki:
0:1 - Dawid Rogalski (6), 1:1 - Adrian Kwiatkowski (31), 2:1 - Przemysław Brzeziański (45+1 karny), 3:1 - Krystian Sanocki (52), 4:1 - Michał Cywiński (57)
Błękitni: Rzepecki – Baranowski, Błyszko, Ogrodowski (81. Sitkowski), Szrek – Sanocki, Shimmura Ż.K, Karmański, Kwiatkowski (84. Starzycki)– Brzeziański, Kurbiel (41. Cywiński)