Gryf Wejherowo przegrywa ostatni mecz na Wzgórzu Wolności w sezonie. Górnik Polkowice z kompletem punktów

Tomasz Smuga
Niestety, piłkarzom Gryfa Wejherowo nie udało się pożegnać II ligi w ostatnim meczu w sezonie na Wzgórzu Wolności choćby zdobyciem jednego punktu. W 33. kolejce spotkań żółto-czarni przegrali z Górnikiem Polkowice 0:3.

Górnik Polkowice na prowadzenie mógł wyjść niespełna po 10. minutach meczu. Eryk Sobków z kilku metrów potężnie uderzył na bramkę, ale trafił tylko w poprzeczkę. Przyjezdni większą precyzją wykazali się w 27. minucie. W polu karnym kapitalnie piłkę przyjął Michał Bednarski i strzelił mocno w długi róg. Bramkarz wejherowian Wiesław Ferra nie miał szans przy tym uderzeniu.

Jeszcze przed przerwą gości podwyższyli prowadzenie na 2:0. W 44. min. tym razem Kamil Wacławczyk otrzymał podanie na przedpole i z około 15 metrów uderzył mocno nie do obrony. Wynik spotkania został ustalony w końcówce meczu. W 90 min. Kornel Ciupka poradził sobie z obrońcą i technicznie w prawy róg uderzył obok Ferry. Dla Gryfa była to 85 stracona bramka w dobiegającym końca sezonie 2019/2020. Ostatnia, 34. kolejka, odbędzie się 25 lipca. Na wyjeździe żółto-czarni zagrają z Elaną Toruń.

Gryf Wejherowo - Górnik Polkowice 0:3 (0:2)