Gryf Wejherowo przełamał złą serię. Żółto-czarni pokonali Olimpię Grudziądz [ZDJĘCIA] [WIDEO]

ab
W meczu kończącym 13. kolejkę II ligi Gryf Wejherowo wygrał na wyjeździe z Olimpią Grudziądz i tym samym przerwał serię sześciu ligowych meczów bez zwycięstwa.

Zbigniew Szymkowicz po meczu Olimpia Grudziądz - Gryf Wejherowo

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia gospodarzy. Już w drugiej minucie w polu karnym gości sfaulowany został pomocnik Olimpii Aghwan Papikjan i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Robert Hirsz i już zaledwie po trzech minutach gry biało-zieloni prowadzili 1:0. Goście jednak nie przestraszyli się aspirujących do awansu piłkarzy z Grudziądza i minutę później niezdecydowanie obrońców gospodarzy mógł wykorzystać Błażej Niciński, lecz strzelił niecelnie obok bramki Mikołaja Brylewskiego.

Po wyrównanej pierwszej części spotkania i niezłych sytuacjach pod obiema bramkami, w drugiej połowie jeszcze odważniej zaatakowali gryfici. Najpierw w 47. minucie po mocnym uderzeniu Oskara Ryka, świetną interwencją popisał się golkiper Olimpii. Minutę później szczęścia próbował Chwastek, ale obrońcy w ostatniej chwili wybili piłkę z linii bramkowej. Sędzia jednak dopatrzył się zagrania ręką Ciechanowskiego, a rzut karny na bramkę zamienił Krzysztof Wicki.

W 65. minucie, po składnej akcji piłkarzy Gryfa, bramkę na 2:1 strzelił Robert Chwastek. W 69. minucie drugą żółtą i w efekcie czerwoną kartkę ujrzał kapitan gości, Piotr Kołc. Nie wpłynęło to jednak negatywnie na żółto-czarnych, którzy utrzymali korzystny wynik do końca.

W tabeli II ligi Gryf z 16 punktami na koncie awansował na 12 miejsce.

Olimpia Grudziądz - Gryf Wejherowo 1:2 (1:0)
Bramki: Robert Hirsz (3 - karny) - Krzysztof Wicki (49 - karny), Robert Chwastek (65)
Olimpia: Brylewski - Ciechanowski, Witasik, Wawszczyk, Kaczmarek (62 Marzec) - Skibicki (54 Bielawski), Nakrošius l, Handzlik (79 Gabor), Hirsz (69 Ziętarski), Papikjan - Kita
Gryf: Leleń - Bury, Brzuzy l, Wicki, Niciński, Goerke - Chwastek (85 Koziara), Kołc lll, Ryk (77 Sikorski), Włodyka - Rogalski (77 Czychowski)