Gryf Wejherowo Siarka Tarnobrzeg 2:2. Bramka gości w ostatniej minucie |ZDJĘCIA

Joanna Kielas
Mecz Gryfa Wejherowo z Siarką Tarnobrzeg zakończony remisem. Gryfici wyjątkowo zagrali w białych strojach Fot. J. Kielas
Gryf Wejherowo Siarka Tarnobrzeg 2:2. Pechowe spotkanie żółto czarnych (którzy wyjątkowo grali w białych strojach) przed własną publicznością. Po mało porywającej pierwszej połowie gryfici zagrali bardzo dobrze w drugiej, wychodząc na prowadzenie. Niestety Siarka zdobyła wyrównującą bramkę w ostatniej minucie meczu, wcześniej z boiska musiał zejść Piotr Kołc, otrzymawszy czerwoną kartkę.

Gryf Wejherowo Siarka Tarnobrzeg 2:2. Pierwsza połowa nie porywała. W 18 minucie meczu pierwszego gola dla gości strzelił Krzysztof Ropski. Niestety spiker gospodarzy pomylił się i ogłosił, że bramkę strzelili gryfici, włączając na tablicy wyników 1:0 dla Gryfa. Dopiero po minucie i głośnym śmiechu kibiców nastąpiła poprawka. I taki już wynik został do końca pierwszych 45 minut gry.

Po przerwie gra się ożywiła, gospodarze byli dużo skuteczniejsi. Do wyrównania Gryfowi udało się doprowadzić w 58 minucie meczu, po strzale z główki Michała Marczaka. Po wyrównującym golu gospodarze coraz bardziej się rozkręcali, przeprowadzając wiele akcji. Po kolejnych 10 minutach meczu padła druga bramka dla Gryfa. Żółto-czarni wyszli na prowadzenie dzięki bramce Dawida Tomczaka.

Niestety najpierw żółtą, a potem jeszcze raz żółtą, czyli czerwoną kartkę za faul otrzymał pomocnik Gryfa, Piotr Kołc. Od 85 minuty Gryf musiał grać w zmniejszonym składzie. Po regulaminowych 90 minutach sędzia doliczył jeszcze 4, zawodnicy Siarki bardzo mocno atakowali. Do bramki trafił na sam koniec meczu Daniel Koczon, ustalając wynik spotkania na 2:2.