Gryf Wejherowo - Stal Stalowa Wola 0:1. Żółto-czarni przegrali ostatni mecz u siebie w tym roku

Joanna Kielas
Gryf Wejherowo
Gryf Wejherowo Fot. J. Kielas
Gryf Wejherowo - Stal Stalowa Wola. W 18. serii spotkań Gryf Wejherowo na Wzgórzu Wolności podjął Stal Stalową Wolę, spotkanie odbyło się awansem rundy wiosennej.

Gryf Wejherowo - Stal Stalowa Wola. Gryf Wejherowo ma za sobą nieudaną rundę jesienną. Nie dość, że żółto-czarni pierwszą część sezonu zakończyli na ostatnim miejscu w tabeli, to dodatkowo wejherowianie nie zdołali wygrać żadnego meczu przed własną publicznością. Impasu nie przełamali niestety także podczas niedzielnego meczu, przegrywając z gośćmi 0:1.

Pierwsza połowa meczu zakończyła się mimo kilku niezłych akcji z obu stron bezbramkowo (a ściślej rzecz ujmując - piłkarze ze Stali umieścili piłkę w 34 minucie w bramce Gryfa, ale był to spalony). W drugiej połowie bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 56 minucie Adrian Dziubiński. Gryf przez resztę tej połowy próbował wręcz dramatycznie doprowadzić do remisu, w końcówce meczu zdecydowanie dominował, przeprowadzając akcję za akcją, ale żółto-czarnym zabrakło szczęścia.

Był to ostatni mecz Gryfa w tym roku na własnym boisku, za tydzień źółto-czarnym przyjedzie zmierzyć się ze zdecydowanym liderem II ligi, GKSem 1962 Jastrzębie Zdrój.

Składy drużyn:
Gryf Wejherowo: Ferra – Kamiński, Nadolski, Ptak, Brzuzy, Trąbka, Wicki, Goerke, Kołc, Regliński, Okuniewicz.

Stal Stalowa Wola: Brylewski – Waszkiewicz, Zalepa, Żołądź, Gębalski, Hirskyi, Stąporski, Stelmach, Sobotka, Jarosz, Dziubiński.