Gryf Wejherowo wciąż na zwycięskiej fali w sparingach

ab
Gryf Wejherowo nadal błyszczy formą w meczach sparingowych. Tym razem żółto-czarni wygrali w Kołobrzegu z trzeciolgową Kotwicą 2:1. Było to już piąta wygrana gryfitów w siódmym zimowym sparingu.

Pierwszą bramkę w meczu zdobyli piłkarze Gryfa Wejherowo. Wynik spotkania w 26 minucie otworzył Dawid Rogalski. Po przerwie wyrównującą bramkę zdobyli gospodarze. W 55 minucie piłkę w bramce gości umieścił 22-letni pomocnik Kotwicy, Adrian Szynka.

Gryfici nie zamierzali poprzestać na remisie i zaciekle atakowali. Efektem tego była zwycięska bramka w końcówce meczu. W 85 minucie z rzutu karnego gola strzelił Grzegorz Gulczyński. Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie i piłkarze Gryfa mogli dopisać na swoje konto kolejny wygrany sparing.

Gryf Wejherowo wystąpił w składzie:
(I połowa) Leleń - Brzuzy, Gulczyński, Wicki, Goerke - Chwastek, Pietroń, Koziara, Kątny - Czychowski, Rogalski.
(II połowa) Leleń - zawodnik testowany, Gulczyński, Liberacki, Machol - Chwastek, Ewertowski, Sikorski, Ryk - Węsierski, Rogalski.

Mecz z Kotwicą był już siódmym spotkaniem rozegranym w ramach przygotowań do rundy wiosennej II ligi. Gryfici w 2019 roku nie zaznali jeszcze goryczy porażki. Wcześniej zremisowali z pierwszoligową Sandecją Nowy Sącz (0:0) oraz Bruk-Bet Termalicą Nieciecza (1:1). Natomiast zwycięstwa odnieśli z Gryfem Słupsk (1:0), Wierzycą Pelplin (6:0) i GKS-em Przodkowo (3:2) oraz Olimpią Elbląg (2:1).

Przed rozpoczęciem rundy wiosennej piłkarze z Wejherowa zagrają jeszcze tylko jeden mecz kontrolny z trzecioligową Radunią Stężyca (23 lutego). Rozpoczęcie rundy wiosennej II ligi zaplanowano na weekend 2-3 marca.

Wenger o odejściu Ramseya do Juventusu: To będzie strata dla Arsenalu