Gryf Wejherowo wygrał przed własną publicznością z Resovią [ZDJĘCIA]

ab
W ostatnim domowym meczu w tym roku żółto-czarni nie zawiedli oczekiwań swoich kibiców i zdobyli trzy punkty. W meczu 20. kolejki II ligi piłkarze wejherowskiego Gryfa pokonali Resovię 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Krzysztof Wicki.

Spotkanie było zacięte i ostre. Obie drużyny od samego początku uważnie grały w obronie, ale starały się też atakować. Gorących sytuacji podbramkowych nie brakowało, jak również walki, czy ostrych starć.

W pierwszej połowie dłużej przy piłce utrzymywali się gospodarze, a goście ograniczali się do obrony i szybkich kontraataków.

W drugiej odsłonie mecz się wyrównał. W 63. minucie goście mogli objąć nawet prowadzenie, ale Kamil Antonik w sytuacji “sam na sam” z bramkarzem trafił w słupek.

Ostatni głos w meczu należał jednak do gospodarzy. W 80. minucie sędzia podyktował rzut karny, który pewnie egzekwował Wicki, dając zwycięstwo gryfitom.

Gryf Wejherowo - Resovia 1:0 (0:0)
Bramka: Krzysztof Wicki (80-karny)

Gryf: Leleń - Brzuzy, Kołc, Wicki, Goerke - Ryk (81 Bury), Sikorski (76 Ewertowski), Koziara, Czychowski (63 Chwastek), Włodyka - Rogalski

Resovia: Daniel - Kantor, Zalepa, Makowski, Mikulec - Ogrodnik (83 Szafar), Geniec (78 Kmiotek), Domoń, Hass (67 Straszkewycz), Adamski (46 Twardowski) - Antonik

żółte kartki: Mikulec, Straszkewycz, Kantor, Twardowski