Gryf Wejherowo wygrywa z Błękitnymi Stargard i pnie się w górę tabeli [ZDJĘCIA]

ab
Gryf Wejherowo wygrał na własnym boisku z Błękitnymi Stargard 2:0 (0:0) w meczu 6. kolejki II ligi. Dzięki zwycięstwu żółto-czarni z 11 "oczkami" awansowali na piąte miejsce w ligowej tabeli.

Po niemrawym początku z obu stron, to gospodarze jako pierwsi odważniej zaatakowali. W 20 minucie na strzał zdecydował się pomocnik Gryfa, Oskar Ryk, jednak na posterunku był bramkarz przyjezdnych. Minutę później ten sam piłkarz ładnie odegrał piłkę do Roberta Chwastka, lecz ponownie górą okazał się Mariusz Rzepecki. Kilkadziesiąt sekund później gospodarze mieli kolejną dogodną okazję do objęcia prowadzenia, ale tym razem niecelnie na bramkę Błękitnych uderzał Dawid Rogalski. W 25. minucie Adrian Liberacki ucierpiał w starciu z Adrianem Kwiatkowskim. Po niebezpiecznym zagraniu napastnika Błękitnych, obrońca Gryfa musiał na moment opuścić boisko w celu opatrzenia rany, a piłkarz gości został ukarany żółtą kartką.

Po trzydziestu minutach gry śmielej zaczęli atakować Błękitni. W 33 minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Michał Cywiński, lecz szczęśliwie dla gospodarzy uderzył bardzo niecelnie. Minutę później goście ponownie przeprowadzili groźną akcją, którą tym razem kolejnym strzałem obok bramki Więckowicza zakończył Przemysław Brzeziański. Gospodarze nie pozostali dłużni i w 37 minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem przyjezdnych znalazł się Kamil Włodyka, który z odległości kilku metrów strzelił jednak wysoko ponad bramką. Cztery minuty później kolejną groźną akcję przeprowadzili gospodarze, ale strzał Dawida Rogalskiego został zablokowany przez obrońców Błękitnych. W 44 minucie bramkę próbował zdobyć Mateusz Goerke, lecz uderzył zbyt niecelnie na bramkę przyjezdnych.

Początek drugiej połowy zdecydowanie należał do Błękitnych, którzy jednak nie potrafili wykorzystać swojej przewagi. W 79 minucie goście mieli doskonałą sytuację, aby objąć prowadzenie w meczu. Na strzał zza pola karnego zdecydował się rezerwowy pomocnik Błękitnych, Filip Karmański, ale piłka trafiła w słupek. W 84 minucie pierwszą bramkę w meczu zdobył Krzysztof Wicki. Obrońca Gryfa strzelił gola głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Żółto-czarni poszli za ciosem i w doliczonym czasie gry postawili kropkę nad "i" podwyższając wynik na 2:0.

Dzięki zwycięstwu z Błękitnymi, Gryf z 11 punktami awansował na piąte miejsce w tabeli. Do liderującej Siarki Tarnobrzeg tracą zaledwie dwa "oczka".

Gryf Wejherowo - Błękitni Stargard 2:0 (0:0)
Bramki: Krzysztof Wicki (84), Maciej Koziara (90+4)

Gryf: Więckowicz - Brzuzy, Gulczyński, Wicki, Liberacki (85 Koziara), Goerke, Włodyka, Ryk (72 Sikorski), Kołc, Chwastek (89 Ewertowski), Rogalski (70 Czychowski).

Błękitni: Rzepecki - Patrzykąt, Baranowski, Ogrodowski, Rogala, Starzycki, Shimmura, Gawron (61 Karmański), Cywiński (61 Kurbiel), A. Kwiatkowski (89 Orłowski), Brzeziański (87 M. Kwiatkowski)

Żółte kartki: Ewertowski - Adrian Kwiatkowski, Mateusz Kwiatkowski

FIFA 19 umożliwi graczom poprowadzenie kariery młodej piłkarki. "Każdego roku staramy się umieszczać w grze kobiecy futbol"