Gryf Wejherowo zanotował trzecią porażkę z rzędu. Tym razem punkty stracił z Ostrovią 1909

W meczu z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski Gryf Wejherowo zanotował trzecią porażkę z rzędu. Obecnie żółto-czarni zajmują 14 miejsce w tabeli Tomasz Smuga
Gryf Wejherowo zanotował trzecią porażkę z rzędu. Tym razem punkty żółto-czarni stracili w meczu z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski 0:1.

Po porażkach w poprzednich kolejkach z Rakowem Częstochowa i Calisią Kalisz piłkarze Gryfa Wejherowo zamierzali poszukać punktów na Wielkopolsce. Niestety, beniaminek II ligi Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski okazał się lepszy od żółto-czarnych i pokonał ich 1:0. Tym samym Gryf w ostatnich trzech kolejkach zanotował trzy porażki.

Mecz wejherowian z Ostrovią nie był widowiskiem na najwyższym poziomie. Gra była wyrównana i tak naprawdę do ostatnich minut sprawa końcowego wyniku była otwarta.

Jednak tylko zespół gospodarzy potrafił znaleźć sposób na bramkarza rywali. Zwycięski gol padł w 55 minucie. Podanie z głębi boiska w okolice pola karnego żółto-czarnych otrzymał Marek Szymanowski. Zawodnik Ostrovii uderzył w długi róg bramki i mimo interwencji Macieja Szlagi piłka zatrzepotała w siatce.
Zespół gospodarzy mógł już prędzej otworzyć wynik meczu, ale w 28 min. po strzale z 25 metra Wrzesińskiego piłka minimalnie przeleciała obok słupka. Natomiast gryfici w pierwszej odsłonie meczu przede wszystkim skoncentrowani byli na grze w defensywie.

W drugiej połowie oprócz bramkowej sytuacji najciekawsza akcja miała miejsce w 65 min. Ze skrzydła w pole karne piłkę dośrodkował Wrzesiński. Szczupakiem strzelał Michalski, ale świetną interwencją wykazał się Szlaga. Gryf do końca spotkania walczył o doprowadzenie przynajmniej do wyrównania, ale gospodarze stanowczo bronili dostępu do swojego pola karnego. W doliczonym czasie gry dwukrotnie gryfitów mógł dobić Tomasz Kempiński, ale oba jego strzały przeszły obok słupka.

Skrót meczu Ostrovia 1909 - Gryf

Zobacz:**Zwycięski gol Szymanowskiego**

Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski - Gryf Orlex Wejherowo 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 - Marek Szymanowski (55)
Ostrovia: Pawłowski – Krawczyk, Reyer (77 Błaszczyk), Czech, Wiącek – Izydorski (45 Szymanowski), Kowalski-Haberek, Molka, Wrzesiński, Gościniak – Michalski (73 Kempiński)
Gryf: Szlaga – Miszka, Skwiercz, Kostuch, Warcholak – Łuczak, Kołc - Brzuzy, Siemaszko, Gicewicz (58 Krzemiński) - Bejuk
żółte kartki: Wiącek, Szymanowski, Gościniak (Ostrovia 1909) - Miszka, Kołc