Gryf Wejherowo ze Śląska wrócił z bagażem 4 goli. Żółto-czarni przegrali z GKS Katowice

ts
archiwum PolskaPress
Drugi mecz z rzędu Gryf Wejherowo przegrał 0:4. Tydzień temu uległ Widzewowi Łódź, a w 19. kolejce II ligi żółto-czarni ulegli GKS Katowice.

Wynik spotkania już w 1. minucie otworzył Dawid Rogalski, który w poprzednim sezonie występował w barwach... Gryfa Wejherowo. 23-letni napastnik wykorzystał podanie Kacpra Michalskiego. Jeszcze przed przerwą prowadzenie gospodarzy podwyższył Szymon Kiebzak. Po godzinie gry GKS Katowice miał już na koncie trzy bramki. Grzegorz Rogala pokonał Wiesława Ferrę strzałem sprzed pola karnego. Przysłowiową kropkę nad „i” w 81. min. postawił Patryk Szwedzik, który na murawie boiska zameldował się dwie minuty wcześniej.

- GKS jest najlepiej grającą drużyną w tej lidze. Zdecydowanie jest lepszy od Widzewa - przyznał na pomeczowej konferencji prasowej Łukasz Kowalski, trener Gryfa. - Na tyle ile byliśmy w stanie zagrozić bramce przeciwnika i stwarzać sobie sytuacje, na tyle to robiliśmy. Natomiast samym Heblem nie da się strzelić i wygrać meczu. Tych najładniejszych swoich akcji GKS nie zakończył bramką. A te po których padły gole były w dużej mierze po indywidualnych błędach - dodał trener.

GKS Katowice - Gryf Wejherowo 4:0 (2:0)
Bramki:
1:0 Dawid Rogalski (1), 2:0 Szymon Kiebzak (7), 3:0 Grzegorz Rogala (60), 4:0 Patryk Szwedzik (81)
Gryf: Ferra - Gęsior (71. Burkhardt), Koprowski, Sikorski, Majewski (68. Gabor), Hebel, Goerke (78. Sławek), Czychowski (64. Baranowski), Szewczyk, Kolus, Nowicki (TS)