Gryf Wejherowo ze Stalowej Woli wrócił bez punktów. Ze Stalą gryfici przegrali 0:3

archiwum
Gryf Wejherowo ze Stalowej Woli wrócił bez punktów. Ze Stalą gryfici przegrali 0:3. Dodatkowo żółto-czarni kończyli mecz w dziesiątkę, bo czerwony kartonik ujrzał Sebastian Kowalski.

Gryf Wejherowo ze Stalowej Wole wrócił bez punktów i z bagażem trzech bramek. W 14. kolejce spotkań II ligi beniaminek uległ aż 0:3! Dodatkowo żółto-czarni kończyli mecz w dziesiątkę, bo czerwony kartonik ujrzał Sebastian Kowalski.

Początek spotkania mógł fantastycznie rozpocząć się dla wejherowian. Już w 6 min. gryfici po rzucie wolnym trafili do siatki bramki rywali. Niestety – dla żółto-czarnych – arbiter dopatrzył się pozycji spalonej jednego z piłkarzy gości. Odpowiedź zawodników Stali była błyskawiczna. Sześćdziesiąt sekund później postraszyli wejherowian trafiając w słupek bramki strzeżonej przez Wiesława Ferrę. Umiejętności bramkarskie Ferry ponownie zostały wystawione na próbę w 21 min. Damian Łanucha otrzymał podanie w polu karnym, ale jego strzał nie dał prowadzenia Stali, bo świetną interwencją popisał się golkiper Gryfa. To co nie udało się Łanusze, dokonał Tomasz Płonka. W 31 min. napastnik gospodarzy po podaniu Dawida Jabłońskiego zdobył swojego piątego ligowego gola w obecnym sezonie. Kilka minut później Płonka mógł podwyższyć prowadzenie, ale tym razem strzelił nad poprzeczką. Gryfici również szukali swoich bramkowych szans. Pod koniec połowy po dośrodkowaniu bliski szczęścia był Krzysztof Wicki. Jednak piłka po uderzeniu głową napastnika przeleciała minimalnie obok słupka. Przed przerwą znakomitą okazję miał też Paweł Czoska, który próbował także zaskoczyć bramkarza trafieniem z główki. W tym pojedynku lepszy okazał się golkiper gospodarzy.

Po zmianie stron na listę strzelców również wpisywali się tylko piłkarze Stali, a dokładniej dwukrotnie Radosław Mikołajczak. Najpierw w 81 min. podwyższył na 2:0, a w 85 min. wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem ustalił wynik meczu. Gryfici ostatnie siedem minut musieli kończyć w osłabieniu, bo czerwony kartonik ujrzał prawy obrońca wejherowian Sebastian Kowalski.

Po 14. kolejkach Gryf Wejherowo zajmuje ostatnie miejsce w tabeli ze zdobyczą 9 pkt.

Stal Stalowa Wola – Gryf Wejherowo 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 – Tomasz Płonka, 2:0 – Radosław Mikołajczak (81), 3:0 – Radosław Mikołajczak (84)
Stal: Wietecha – Wrona, Jabłoński (75 Siudak), Bartkiewicz, Łanucha – Przezak (75 Oziębała (78 Kantor)), Stelmach, Kowalski, Płonka (86 Kołodziej) - Mikołajczak, Bogacz
Gryf: Ferra – Kowalski, Szur, Skwiercz, Dampc – Rzepa (90 Godula), Kołc, Wicon (81 Szymański), Klimczak (67 Giec) – Czoska - Wicki (75 Sosnowski)