Gryf Wejherowo zremisował z Rozwojem Katowice [ZDJĘCIA]

ab
Gryf Wejherowo zremisował u siebie 1:1 (1:0) z Rozwojem Katowice w 28 kolejce II ligi. Gola dla gospodarzy strzelił w pierwszej połowie Piotr Okuniewicz. Bramkę wyrównującą dla gości z rzutu karnego zdobył Tomasz Wróbel.

- To będzie mecz walki, bez zdecydowanego faworyta - zapowiadał przed meczem Jarosław Kotas, trener Gryfa Wejherowo. I tak też było. W pierwszej połowie to jednak żółto-czarni stworzyli sobie więcej klarownych akcji do zdobycia bramki. Jedną z nich na zdobycz bramkową zamienił w 25 minucie Piotr Okuniewicz. Napastnik znakomicie wykorzystał dośrodkowanie w pole karne gości i zimną krwią umieścił futbolówkę w siatce rywali.

W drugiej odsłonie spotkania mecz się wyrównał, czego efektem było strzelenie gola w 61 minucie z rzutu karnego przez Tomasz Wróbla. Mecz zakończył się sprawiedliwym remisem. Gryf jest obecnie na 13 miejscu (31 pkt). Od strefy spadkowej dzielą go zaledwie 3 punkty.

Gryf Wejherowo - Rozwój Katowice 1:1 (1:0)
Piotr Okuniewicz 25 - Tomasz Wróbel (61-karny)

Gryf: Leleń - Brzuzy (86 Maciejewski), Kamiński, Wicki, Sobociński, Goerke - Wojowski (83 Koziara), Nadolski, Kołc, Ciarkowski - Okuniewicz (68 Czychowski)

Rozwój: Golik - Mońka, Szeliga, Czekaj, Gancarczyk, Łączek - Tabiś (81 Kaletka), Wróbel, Płonka (90, Barwiński), Kowalski (85 Kuliński) - Żak (90 Kamiński).

żółte kartki: Nadolski - Gancarczyk, Żak, Czekaj, Łączek, Kaletka
sędziował: Marcin Szrek (Kielce)

MAGAZYN SPORTOWY24 - Maciej Sawicki - sekretarz generalny PZPN o kulisach i nowinkach podczas finału Pucharu Polski