Gryf Wejherowo zwycięża 1:0 ze Zniczem Pruszków [ZDJĘCIA]

Alicja Choinka
To było spotkanie pełne pozytywnych emocji dla kibiców Gryfa Wejherowo. Podopieczni Łukasza Kowalskiego pokonali u siebie Znicz Pruszków 1:0.

Mecz Gryf Wejherowo vs. Znicz Pruszków, który został rozegrany w niedzielę, 8 marca na stadionie WKS przyniósł zwycięstwo wejherowianom.

Cieszy nas to zwycięstwo. Dziś byliśmy naprawdę młodym składem. Musieliśmy się posiłkować ławką rezerwowych z rocznika 2003

- mówi Łukasz Kowalski, trener Gryfa Wejherowo.

Był to mecz, który nie zdarza się często. Może raz na tysiąc przypadków może nastąpić taka sytuacja, kiedy przeciwnik ma dwa karne, których nie strzela

- dodaje.

Bramka w wykonaniu Jakuba Pek, która, jak się okazało ustaliła wynik dla podopiecznych Łukasza Kowalskiego padła w 30 minucie spotkania.

Znicz Pruszków wykonał dwa rzuty karne, oba jednak zostały niewykorzystane. Podczas pierwszego rzutu zarządzonego w 20. minucie spotkania piłka posłana przez zawodnika gości – Karola Noiszewskiego odbiła się od poprzeczki. Druga okazja pojawiła się w 76. minucie meczu, jednak bramkarz Gryfa Wejherowo Wiesław Ferra skutecznie obronił bramkę.

Nie zabrakło niebezpiecznych sytuacji pod bramką wejherowian. W 23. minucie meczu Dariusz Zjawiński ze Znicza Pruszków kopnął piłkę w stronę bramki Ferry, odbiła się ona jednak od poprzeczki. Około 55. minuty spotkania piłka posłana przez tego samego zawodnika odbiła się od obu słupków bramki Gryfa, po czym wróciła na boisko.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali czerwone kartki. W 41. minucie kartka trafiła do Kamila Kankowskiego (Gryf Wejherowo), a w 63. minucie – do Pawła Tarnowskiego (Znicz Pruszków).

Do tej pory Gryf Wejherowo oraz Znicz Pruszków spotkali się 7 razy. Cztery spotkania zakończyły się zwycięstwem Znicza, trzy – Gryfa. Drużyna z Pruszkowa odniosła zwycięstwo w Wejherowie w sezonie 2014/2015.

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?