I Memoriał im. Roberta Gałkowskiego w Gdyni

Grażyna Wiśniewska

Siatkarze GKS Luzino po raz pierwszy brali udział w turnieju siatkówki sześcioosobowej (ich rówieśnicy grają jeszcze trójkami lub czwórkami). Był to I Memoriał im. Roberta Gałkowskiego, zorganizowany przez klub KATS Alpat Gdynia.

W turnieju udział wzięło 6 drużyn podzielonych na dwie grupy eliminacyjne. Siatkarze z Luzina byli jedyną drużyną złożoną z uczniów klasy V i VI szkoły podstawowej a pozostałe zespoły oparte były na zawodnikach z I i II klas gimnazjum. Pierwszy mecz grali z UKS Pasja Sadlindki - jak się później okazało, zwycięzcą całego turnieju. Luzińska drużyna przegrala 2:1, ale okazało się, że pomimo różnicy wieku luzinianie stawiają dzielnie opór starszym i roślejszym przeciwnikom.

W kolejnym meczu spotkali się z Alpatem II Gdynia w całości składającym się z uczniów II klasy gimnazjum. Pierwszy set skończył się bardzo szybko i wygrali go nadspodziewanie łatwo 25:16. Drugi set, już bardziej wyrównany, również rozstrzygnęli na swoją korzyść, wygrywając 25:22. W trzecim spotkaniu grali z Korabem Puck. Przegrali niestety 0:2 (22:25 i 20:25).

Zespół z Luzina ostatecznie zajął IV miejsce. Wśród publiczności, trenerów i zawodników z innych drużyn wzbudził prawdziwy podziw za waleczność i umiejętności techniczne. Na wyróżnienie zasługują wszyscy zawodnicy z drużyny, bo pokazali, że dzięki konsekwentnej grze zespołowej są w stanie wygrać z teoretycznie silniejszym przeciwnikiem.