III liga. Gryf Wejherowo z coraz mniejszymi szansami na utrzymanie

Tomasz Smuga
WKS Gryf Wejherowo/Facebook
Bramka Dominika Lisieckiego, to było za mało, aby Gryf Wejherowo mógł marzyć o jakiejkolwiek zdobyczy punktowej. Żółto-czarni w 29. kolejce III ligi przegrali na wyjeździe z Gwardią Koszalin 1:3. Do zakończenia sezonu pozostało sześć kolejek.

Gwardia Koszalin wyszła na prowadzenie w 10. min. po trafieniu Adama Grossa. 5. minut wejherowianie wyrównali, dzięki bramce Damiana Lisieckiego. Gospodarze gola na 2:1 zdobyli w 79. min. autorstwa Maksymiliana Boczka. Wynik meczu ustalił w 90 minucie bramką samobójcza bramkarz Gryfa Wejherowo Robert Wika. Dodajmy, że żółto-czarni spotkanie kończyli w osłabieniu, bo w 83 min. drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartę ujrzał Lisiecki.

Do zdobycia pozostało 18 punktów

WKS jest na 19. miejscu w tabeli III ligi. Do miejsca gwarantującego utrzymanie wejherowianie tracą 12. punktów. Do zakończenia sezonu pozostało sześć kolejek. Najbliższe spotkanie gryfici rozegrają w piątek. 28 maja w Gnieźnie podopieczni trenera Grzegorza Nicińskiego zmierzą się z Mieszkiem. W pozostałych Gryf powalczy o punkty z: Chemikiem Police (2 czerwca, dom), Górnikiem Konin (6 czerwca, wyjazd), Kotwicą Kołobrzeg (12 czerwca, dom), Sokołem Kleczew (19 czerwca, dom) i Bałtykiem Koszalin (26 czerwca, wyjazd).

Gwardia Koszalin - Gryf Wejherowo 3:1 (1:1)
Bramki:
1:0 - Adam Gross (10), 1:1 - Damian Lisiecki (15), 2:1 - Maksymilian Boczek (79) 3:1 Robert Wika (sam.)
Gryf: Wika - Talaśka, Blok, Lisiecki, Wiśniewski, Kwidziński (84 Kreft), Czerwiński (83 Sroka), Formella (80 Godlewski), Duchowski, Baranowski (70 Urbański), Trytko