IV liga. Gryf Wejherowo wygrał przed własną publicznością z Arką II Gdynia [ZDJĘCIA]

Artur Baran
Artur Baran
W meczu 26 kolejki IV ligi grupy pomorskiej Gryf Wejherowo wygrał na własnym stadionie z rezerwami Arki Gdynia 3:1. Bramki dla żółto-czarnych zdobyli w drugiej połowie Maciej Leske, Mateusz Dampc i Mohammed Doumbouya.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla gospodarzy. Już na samym początku goście objęli prowadzenie po samobójczej bramce Damiana Lisieckiego. Kilkanaście minut później żółto-czarni mieli doskonałą szansę by wyrównać. W 29. minucie sędzia odgwizdał przewinienie w polu karnym gości i podyktował jedenastkę dla piłkarzy z Wejherowa. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Maciej Szymański. Bramkarz bez większych problemów obronił strzał kapitana Gryfa, rzucając się instynktownie w prawy róg bramki.

Goście uskrzydleni prowadzeniem stworzyli sobie jeszcze kilka dogodnych sytuacji do zdobycia kolejnych bramek w pierwszej połowie. Wszystkie strzały piłkarzy z Gdyni jednak były niecelne, a dośrodkowania padały łupem bramkarza lub jego kolegów z obrony.

Majówka 2022. W Wejherowie w meczu charytatywnym zagrali sam...

Przebudzenie gospodarzy nastąpiło dopiero w na początku drugiej części spotkania. Kilka minut po wznowieniu gry wynik wyrównał Maciej Leske. Gospodarze poszli za ciosem i klikanaście minut później objęli już prowadzenie po golu Mateusza Dampca. Kropkę nad "i" postawił w końcówce rezerwowy Mohammed Doumbouya, zdobywając trzecią bramkę.

Gryf Wejherowo - Arka Gdynia 3:1 (0:1)
Gryf: Wika - Jahn, Lisiecki, Panek, Baranowski, Godlewski, Dampc, Szymański (c), Poręba, Matejek, Kwidziński
Arka II: Otchenashenko - Capar, Mirończuk, Zamarripa, Przyborowski, Rusnak, Szymański, Faltyński (c), Nawrocki, Skręta, Parulski