MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Kaszubskie zapowiedzi przystanków w MZK Wejherowo

Joanna Kielas
Kaszubskie zapowiedzi przystanków w Wejherowie
Kaszubskie zapowiedzi przystanków w Wejherowie Fot. J. Kielas
Kaszubskie zapowiedzi przystanków w MZK Wejherowo. Od 6 stycznia 2016 roku na wszystkich liniach autobusowych obsługiwanych przez Miejski Zakład Komunikacji Wejherowo sp. z o.o., obok istniejących już polskich, wprowadzone zostały kaszubskie zapowiedzi przystanków.

Kaszubskie zapowiedzi przystanków w MZK Wejherowo. Nagrania zapowiedzi zostały przygotowane przez Kaszëbską Jednotã, która poniosła wszelkie związane z tym koszty. Jest to pierwszy projekt stowarzyszenia zrealizowany w ramach ogłoszenia roku 2016 pod hasłem: Rok kaszëbiznë we wszednym rëmie / Rok języka kaszubskiego w przestrzeni publicznej.

Współpraca Kaszëbsczi Jednotë z Zarządem MZK Wejherowo sp. z o.o. trwa od dnia 19 marca 2015 roku, kiedy to w trybie pilotażowym uruchomiono na linii nr 2 takie zapowiedzi przystanków w języku kaszubskim. Spotkało się to z akceptacją mieszkańców, w związku z czym możliwe stało się objęcie tym projektem wszystkich 21 linii autobusowych.

Stowarzyszenie Kaszëbskô Jednota działa od 2011 roku. Wśród zrealizowanych przez nas projektów są m.in.: Przegląd Teatrów Ulicznych „Wekwizer” w Wejherowie (2013); Kaszubska biblioteka na kołach – Knégòbùs Radia Kaszëbë (2014); Letnie kolonie dla dzieci dwujęzycznych w Starej Hucie (2015); Współpraca z baskijskim stowarzyszeniem Baztan Ikastola (2015); Kaszubski stand up comedy „Szpòrt na żokach” w Wejherowie (2015).

MZK Wejherowo sp. z o.o. to publiczny zakład komunikacyjny świadczący usługi w zakresie pasażerskiego transportu zbiorowego w Wejherowie, i kilku miejscowościach gminy wiejskiej Wejherowo, a także w mieście Reda. Spółka jest członkiem MZKZG, który skupia kilku spośród innych miejskich przewoźników aglomeracji Trójmiasta.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Policja radzi jak zaplanować podróż

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wejherowo.naszemiasto.pl Nasze Miasto