Kickboxerzy z Wejherowa i Luzina z Mistrzostw Polski wrócili z 10 medalami!

Z czterema tytułami mistrzowskimi z Mistrzostw Polski kadetów w formule kick-light, juniorów w formule kick-light, light i pointfighting oraz seniorów z Zawiercia wrócili zawodnicy z Wejherowa i gminy Luzino. Drużyna prowadzona przez Rafała Karcza, Tomasza Hirsza i Paulinę Stenka zdobyła łącznie 10 medali.

W doborowej stawce ponad tysiąca kickboxerów z ponad 300 polskich klubów kickboxingu, znaleźli się przedstawiciele klubów z powiatu wejherowskiego - KTS-K GOSRiT Luzino oraz Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego.

- Swoimi walkami oraz końcowymi wynikami potwierdzili przynależność do polskiej czołówki tego sportu w Polsce - mówi trener luzińskiej i wejherowskiej drużyny Rafał Karcz.

Kickboxerzy z powiatu wejherowskiego na tatami na Mistrzostwach Polski w kickboxingu wywalczyli łącznie 10 medali, w tym: 4 tytuły Mistrza Polski, 1 srebrny medal i 5 brązowych:

• Julia Drewa – kadetka starsza + 65 kg kick-light
  • Zuzanna Kalbarczyk – turniej grandchampion pointfighting (open – bez podziału na kategorie wagowe)
  • Paulina Stenka - turniej grandchampion pointfighting (open – bez podziału na kategorie wagowe), (wszyscy wymienieni KTS-K GOSRiT Luzino) oraz srebro w kat. light contact seniorek do 70 kg
  • Michał Tatarynowicz – senior do 74 kg pointfighting (Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe

W walkach eliminacyjnych, po zaciętych pojedynkach, odpadli: z Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego Dawid Zdrojewski (wygrał dwie walki, w walce o medal przegrał), Patryk Siwa (wygrał jedną walkę, w walce o medal przegrał) oraz Bartek Drewa z KTS-K GOSRiT.

Dodajmy, że już 3 czerwca odbędą się kolejne Mistrzostwa Polski, tym razem w Bałtowie.

- Staną tam do walki dzieci (od 7 roku życia) oraz kadeci w formułach pointfighting i light contact. Na te zawody wybiera się nasza reprezentacja w 25 osobowym składzie - zapowiada Karcz.