Klasa A 2022 / 2023 gr. Gdańsk I. Wikęd II Luzino lepszy od GKP Barcy WWGlass Bolszewo w derbach powiatu wejherowskiego | ZDJĘCIA

Artur Baran
Artur Baran
W meczu 6. kolejki klasy A gr. Gdańsk I, Wikęd II Luzino pokonał u siebie GKP Barcę WWGlass Bolszewo 3:0. Dwa gole dla gospodarzy strzelił Szymon Skurat, a samobójcze trafienie zanotował Łukasz Rankiewicz. W galerii możecie zobaczyć zdjęcia z niedzielnego meczu (25.09.2022 r.).

Przed spotkaniem Wikęd II Luzino - Barca Bolszewo, trenerzy obu drużyn wypowiadali się z dużym szacunkiem o swoich rywalach, jednocześnie podkreślając, że czeka ich mecz walki.

- Przed nami mecz derbowy, a więc mecz walki. Jak zwykle gramy tylko o zwycięstwo, ale zdajemy sobie sprawę, że czeka nas trudne zadanie w dzisiejszym spotkaniu. Mamy przygotowany plan na ten mecz i mam nadzieję, że go zrealizujemy - mówił przed meczem grający trener Barcy Bolszewo, Krzysztof Buczak.

- Mimo, że to derby, traktujemy to spotkanie jak każde inne. A-klasowe rozgrywki są dla nas formą ogrywania naszej młodzieży. Każdy mecz jest dla naszych młodych zawodników kolejnym, nowym doświadczeniem. Dotychczasowe mecze pokazały, że praktycznie każda drużyna jest w stanie zaskoczyć i urwać punkty potencjalnym faworytom, więc na pewno czeka nas trudne spotkanie - mówi Maksym Graczyk, trener Wikędu II Luzino

Spotkanie rozpoczęło się od zdecydowanego ataku gospodarzy, którzy mogli objąć prowadzenie już w 1. minucie. Na posterunku byli jednak obrońcy Barcy, którzy wybili piłkę sprzed linii bramkowej. W 8. minucie Wikęd miał kolejną dogodną sytuację, lecz tym razem piłka trafiła w słupek.

Zawodnicy z Bolszewa nie pozostawali jednak bierni. Co pewien czas starali się odpowiadać groźnymi kontrami, lecz bramkarz Artur Pranga nie dał się ani razu zaskoczyć. W 40. minucie padła pierwsza bramka dla Wikędu, którą zdobył Szymon Skurat.

W drugiej połowie Wikęd potwierdził swoją przewagę na boisku, strzelając kolejne gole. W 65. minucie, po niefortunnej interwencji, Łukasz Rankiewicz skierował piłkę do własnej bramki i było już 2:0. W 82. minucie, kropkę nad "i" postawił Skurat, strzelając swojego drugiego gola w meczu.

W tabeli klasy A gr. Gdańsk I wciąż lideruje Błyskawica Reda-Rekowo Dolne z 18 punktami i kompletem zwycięstw. Rezerwy Wikędu plasują się na czwartym miejscu (11 pkt.), Celtic Reda - szóstym (10 pkt.), OKS Janowo Rumia - ósmym (9 pkt.), Barca - dziesiątym (6 pkt.), Dragon Bojano - dwunastym (4 pkt.), a Stolem II Gniewino - trzynastym (1 pkt.)

6 kolejka klasa A gr. Gdańsk I, wyniki:

• Ogniwo Sopot - OKS Janowo Rumia 4:2
  • MKS II Władysławowo - Zatoka 95 Puck 1:0
  • KP Gdynia - Błyskawica Reda-Rekowo Dolne 0:8
  • Pomorzanin Gdynia - Dragon Bojano 2:1
  • KTS-K II Luzino - Barca Bolszewo 3:0
  • Solar Władysławowo - Celtic Reda (odbędzie się 27 września 2022 r. o godz. 18)
  • Stolem II Gniewino - Start Mrzezino (został przełożony na 4 października 2022 r.)