Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kolejne organizacje pozarządowe z dofinansowaniem władz Wejherowa

Maciej Krajewski
Maciej Krajewski
Przedstawiciele 14 stowarzyszeń i klubów podpisali z prezydentem Wejherowa umowy na realizację zadań publicznych w 2024 r. Łącznie w 2024 r. samorząd przekaże ponad milion złotych dotacji na te cele.

Organizacje pozarządowe w Wejherowie otrzymały dofinansowanie

Po rozstrzygnięciu najnowszego konkursu na realizację zadań publicznych władze Wejherowa przystępują do podpisywania stosownych umów z organizacjami pozarządowymi. W ostatnim czasie prezydent miasta Krzysztof Hildebrandt spotkał się z przedstawicielami 14 stowarzyszeń i klubów. Suma podpisanych już umów opiewa na kwotę 420 tys. zł.

- Bogactwo życia społecznego w Wejherowie w dużym stopniu zależy od aktywności organizacji i stowarzyszeń, jakie działają w mieście. W Wejherowie bardzo dużo się dzieje i to jest Wasza zasługa - podkreślał prezydent Hildebrandt na spotkaniu z organizacjami.

Pieniądze przeznaczone będą na wydarzenia, akcje oraz długotrwałe działania w różnych obszarach - w dziedzinie kultury i ochrony dziedzictwa narodowego, ochrony zdrowia, sportu, przeciwdziałania alkoholizmowi i innym patologiom społecznym, a także turystyki i ochrony środowiska.

Łącznie w 2024 r. prezydent przyznał dotacje dla 46 organizacji pozarządowych na kwotę ponad 1 mln zł. Kolejne umowy będą zawierane sukcesywnie.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wejherowo.naszemiasto.pl Nasze Miasto