Kolejne zwycięstwo Tytanów Wejherowo. Żółto-czerwoni nie dali szans AZS UMK Toruń

ab
W meczu 16 kolejki II ligi Tytani Wejherowo pokonali na wyjeździe AZS UMK Toruń 42:21 (23:8). Dzięki zwycięstwu żółto-czerwoni z 45 punktami umocnili sie na pozycji wicelidera.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem spotkania było wiadomo, że to szczypiorniści z Wejherowa są zdecydowanym faworytem meczu. Ich rywal, AZS UMK Toruń zajmował w tabeli ostatnie miejsce z dorobkiem zaledwie 3 punktów.

Niespodzianka, w postaci wygranej gospodarzy, nie miała zatem prawa się przydarzyć. Pierwsze trzydzieści minut spotkania wicelidera z outsiderem było tego tylko potwierdzeniem. Tytani po pierwszej połowie schodzili do szatni z piętnasto punktowa zaliczką.

W drugiej połowie żołto-czerwoni dorzucili jeszcze 19 bramek, tracąc przy tym tylko 13. Ostatecznie spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem piłkarzy ręcznych z Wejherowa 42:21.

W tabeli Tytani z 45 punktami umocnili sie na drugim miejsce. Pozycję lidera zachował wciąż niepokonany USAR Kwidzyn z 48 oczkami.

Niepełnosprawni siatkarze przygotowują się do igrzysk para-panamerykańskich. "Mamy nadzieję, że uda nam się zbudować mocny zespół"