Kolizja na światłach na ul. Puckiej w Redzie: mandat dla mieszkanki powiatu puckiego. Za co? | WIDEO, NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins

Wideo

W czwartek, 25 lutego 2021 r. po godz. 10:30 rano doszło do groźnej kolizji na ul. Puckiej w Redzie: na skrzyżowaniu z ulicą Handlową zderzyły się pojazdy Volkswagen Golf z Renault Master. Na miejscu pracowali strażacy z OSP Reda oraz JRG Rumia, a także policjanci z KPP w Wejherowie. Na szczęście obyło się bez potrzeby wzywania karetki. Co się tam wydarzyło?

Do potencjalnie groźnej kolizji dwóch pojazdów doszło na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną ulic: Puckiej i Handlowej. Nikt nie został ranny, ale zniszczenia pojazdów uczestniczących w zdarzeniu były tak duże, że nie tylko straciły one swoje dowody rejestracyjne, ale wymagały też interwencji strażaków. Tych przyjechały aż dwa zastępy: z OSP Reda oraz JRG Rumia.

- Podjęliśmy działania mające na celu zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz sorpcję wycieków płynów eksploatacyjnych - relacjonowali w Ochotniczj Straży Pożarnej w Redzie. - Po wydaniu zgody przez policję pojazd dostawczy został usunięty z jezdni, którą następnie uprzątnięto i zakończono działania.

Wezwani na miejsce policjanci z komendy w Wejherowie ustalili, iż w zdarzeniu uczestniczyły: 49-letnia mieszkanka powiatu puckiego kierująca Volkswagenem Golfem oraz 30-letnia mieszkanka powiatu wejherowskiego kierująca Renault Masterem.

49-latka jechała ul. Pucką w Redzie w stronę Pucka, natomiast 30-latka czekała na czerwonym świetle na ulicy Handlowej w Redzie (na swoją kolej włączenia się do ruchu na ul. Puckiej.)

Gdy zaświeciło się zielone, Renault Master ruszył, a chwilę później doszło do zderzenia z Volkswagenem Golfem.

Kierująca z powiatu puckiego przejechała na czerwonym na ul. Puckiej w Redzie.

- Policjanci zabezpieczyli dwa dowody rejestracyjne z uwagi na stan techniczny obu pojazdów po kolizji drogowej - mówi asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy KPP w Wejherowie. - Kierująca Volkswagenem została ukarana mandatem karnym oraz 6 punktami karnymi z uwagi na nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu kierującej Renault Master.

Kolizja na światłach na ul. Puckiej w Redzie: mandat dla mie...

Rozmawialiśmy ze świadkiem tego zdarzenia, który sugeruje, iż powodem niezauważenia przez kierującą Volkswagenem zmieniającej się sygnalizacji świetlnej na ul. Puckiej w Redzie mogły być oślepiające promienie słoneczne, które akurat o tej porze i tego dnia padały wprost na sygnalizatory, powodując, że te były słabo widoczne.

- Policjanci przypominają i apelują, żeby w każdej sytuacji upewnić się, że włączanie się do ruchu jest to bezpieczne nie tylko dla nas, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego - mówi asp. sztab. Anetta Potrykus. - Jeżeli są niesprzyjające warunki pogodowe i nie mamy dostatecznej widoczności, należy zachować szczególną ostrożność i nawet poprosić inną osobę o pomoc.

Dodaj ogłoszenie