Konin zdobyty. Udana inauguracja Gryfa Wejherowo w III lidze

Bałtyk Gdynia, Pogoń II Szczecin, Radunia Stężyca, Bałtyk Koszalin, Kotwica Kołobrzeg, czy Elana Toruń – to niektóre z zespołów z jakimi przyjdzie się zmierzyć Gryfowi Wejherowo w trzecioligowych rozgrywkach. Póki co żółto-czarni zanotowali udaną inaugurację sezonu pokonując na wyjeździe Górnik Konin 2:1.

Oficjalnie z początkiem sierpnia współpracę z Gryfem Wejherowo rozpoczął szkoleniowiec Grzegorz Niciński, który powrócił na Wzgórze Wolności na ławkę trenerską. Przypomnijmy, że to właśnie z tym szkoleniowcem żółto-czarni odnosili największe sukcesy w swojej prawie już 100-letniej historii klubu (czyli pierwszy awans do II ligi i gra w ćwierćfinale Pucharu Polski). Popularny „Nitek” zanotował udany powrót, bo w pierwszym swoi meczu w sezonie 2020/2021 w III lidze gryfici na wyjeździe pokonali Górnik Konin 2:1.

Jak relacjonuje drużyna gospodarzy pierwsza połowa spotkania „była rozgrywana pod dyktando Górnika Konin. Biało-niebiescy byli zespołem przeważającym i częściej stwarzali sobie sytuacje pod bramką gości”. To zaowocowało bramką w 20 minucie. Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Kamil Sternicki.

Po zmianie stron coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić wejherowianie. Zawodnicy grający pod batutą trenera Nicińskiego do wyrównania doprowadzili w 55. minucie. Dośrodkowania z rzutu rożnego wykorzystał Norbert Hołtyn. Gryfowi potrzeba było nieco ponad 10 minut, aby pójść dalej za ciosem i wyjść na prowadzenie. I tym razem żółto-czarni skutecznie rozegrali stały fragment gry. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola zamienił Tomasz Panek.

Zdobyte trzy punkty stawiają WKS w środku 22-drużynowej tabeli III ligi. Żółto-czarni mają rozegrany jeden mecz mniej, bo spotkanie z Elaną Toruń z 1. kolejki zostało przełożone na 2 września.

W najbliższą sobotę, 15 sierpnia, wejherowianie zagrają przed własną publicznością. O godz. 17 na Wzgórzu Wolności zmierzą się z Radunią Stężyca. Klub zachęca do zakupu karnetów.

- Dostępne będą karnety normalne w cenie 90 zł (9 meczów na Wzgórzu Wolności) oraz VIP w cenie 500 zł. Niestety, z uwagi na panującą w dalszym ciągu pandemię nie możemy prowadzić otwartej sprzedaży biletów przed meczami, a i karnety są w ograniczonej ilości. Zachęcamy do zakupu, gdyż po wyczerpaniu puli sprzedaż karnetów zostanie zakończona. Przepisy nakładają na nas dokładną inwentaryzację osób przebywających na stadionie podczas meczów także prosimy o zabranie ze sobą dowodu tożsamości z PESEL w celu zakupu karnetu – informuje klub.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0