Koszmar Gryfa Wejherowo. Żółto-czarni przegrali po bramce w ostatniej minucie

ab
O sporym pechu mogą mówić piłkarze Gryfa Wejherowa. W niedzielnym meczu kończącym 18. kolejkę żółto-czarni przegrali na wyjeździe z Górnikiem Łęczna 1:2 po bramce z rzutu karnego w ostatniej minucie spotkania.

Gryfici od początku meczu stwarzali zdecydowanie więcej sytuacji podbramkowych niż gospodarze, ale nie potrafili ich wykorzystać. Piłkarze z Łęcznej objęli prowadzenie w 28. minucie po błędzie środkowych obrońców gości.

Żółto-czarni niemoc strzelecką przełamali dopiero w drugiej połowie. W 62 minucie do bramki rywali trafił Rogalski dając wyrównanie przyjezdnym. Ostatecznie to jednak gospodarze cieszyli się z wygranej, którzy strzelili zwycięskiego gola w 93. minucie.

W tabeli Gryf Wejherowo, który zgromadził do tej pory 19 punktów, utrzymał trzynastą pozycję. Fotel lidera utrzymał Widzew z 37 "oczkami" na koncie.

Górnik Łęczna- Gryf Wejherowo 2:1 (1:0)
Bramki: Paweł Wojciechowski (29), Patryk Szysz (90+3-karny) - Dawid Rogalski (61)
Górnik: Rojek - Zagórski, Markowski, Midzierski, Pajnowski (51 Pisarczuk) - Korczakowski (72 Chrzanowski), Sasin, Łuszkiewicz, Essam (81 Dzięgielewski), Szysz - Wojciechowski
Gryf: Leleń - Brzuzy, Wicki, Kołc, Liberacki (46 Chwastek) - Włodyka, Machol, Koziara, Czychowski (89 Goerke), Ryk (90 Bury) - Rogalski
Żółte kartki: Pajnowski, Essam - Brzuzy, Koziara, Wicki, Leleń, Rogalski

Wyniki pozostałych spotkań 18. kolejki:
Stal Stalowa Wola - ROW 1964 Rybnik 1:1, Znicz Pruszków - Resovia, Olimpia Grudziądz - Błękitni Stargard 3:1, GKS Bełchatów - Pogoń Siedlce 1:1, Ruch Chorzów - Siarka Tarnobrzeg 2:0, Skra Częstochowa - Radomiak Radom 0:0, *Rozwój Katowice - Elana Toruń,*Olimpia Elbląg - Widzew Łódź
* Spotkanie zostało odwołane z powodu braku możliwości zabezpieczenia meczu

Górnik Zabrze nagrodził reprezentantów Polski w AMP Futbolu. Członkowie siódmej drużyny świata obejrzeli z trybun mecz ze Śląskiem Wrocław

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani