Lech II Poznań nie dał szans Gryfowi Wejherowo. Wysoka porażka żółto-czarnych

Przegraną Gryfa Wejherowo z Lechem II Poznań aż 0:5 zakończyło się spotkanie 32. kolejki II ligi. - Mamy bardzo młody zespół, ale to nas nie usprawiedliwia - powiedział po meczu Marcin Burkhardt, asystent trenera, który prowadzi zespół z Wejherowa.

Cztery z pięciu bramek padły w pierwszych 45 minutach. Worek z bramkami otworzył w 9. minucie Filip Szymczak. W 20 min. do piłki dośrodkowanej lewą nogą przez Damiana Kołtańskiego z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Hubert Sobol, który strzałem głową podwyższył prowadzenie rezerw na 2:0. 60 sekund później było już 3:0 dla gospodarzy. Szybka, składna akcja w środku pola zakończyła się podaniem na lewą flankę do Tomasza Kaczmarka i dośrodkowaniem w pole karne do Szymczaka, który z bliska pokonał Wiesława Ferrę. Jeszcze przed przerwą Lech II Poznań podwyższył prowadzenie na 4:0. W 37. min. poznaniacy dośrodkowali w pole karne z rzutu rożnego. Po drodze piłka odbiła się od obrońcy, a najprzytomniej zachował się Szymczak, który mocnym uderzeniem lewą nogą zaliczył hat-tricka.

Rezerwy Lecha wynik spotkania ustaliły w 66. min. Gryfici w prosty sposób stracili futbolówkę w środku pola. Z akcją wyszedł Igor Ławrynowicz, który na końcu przytomnie podał do Pawła Tomczyka. Rezerwowy Kolejorza tylko dostawił nogę i strzelił na 5:0.

- Chyba było wiadomo, że przyjeżdżamy tutaj walczyć o punkt, ale chyba bardziej o to, żeby nie przegrać, jak najwięcej - powiedział na pomeczowej konferencji prasowej Marcin Burkhardt, asystent trenera, który prowadzi zespół Gryfa Wejherowo w ostatnich spotkaniach sezonu. - Ostatnie mecze pokazują, że przegrywamy przynajmniej różnicą trzech bramek. Mamy bardzo młody zespół, ale to nas nie usprawiedliwia, żeby tracić tyle goli po stałych fragmentach gry. Zostały dwa mecze i będziemy chcieli pokazać się z dobrej gry.

Lech II Poznań - Gryf Wejherowo 5:0 (4:0)
Bramki:
1:0 Filip Szymczak (9), 2:0 Hubert Sobol (20), 3:0 Filip Szymczak (21), 4:0 Filip Szymczak (37), 5:0 Paweł Tomczyk (66)
Lech II: Radliński – Smajdor, Skrzypczak (46.Wachowiak), Wojtkowiak, Niewiadomski (46.Ławrynowicz) – Marciniak, Szramowski, Kołtański – Szymczak (46.Tomczyk), Sobol, T.Kaczmarek (70.Wilak)
Gryf: Ferra – Jahn, Sikorski, Burkhardt, Sławek – Kwidziński (56.Kwidziński), Pilarski (46.Godlewski), Pek, Poręba, Przygoda (72.Kreft) – Baranowski (65.Sroka)