Luzino. Ze zmiennym szczęściem grały w miniony weekend drużyny gminy Luzino

TS
Ze zmiennym szczęściem grały w miniony weekend drużyny gminy Luzino. Pozycję lidera V ligi gdańskiej straciła drużyna Wikęd Kębłowo, która przegrała w Gdańsku z Polonią Gdańsk 0:1, tracąc gola w ostatnich minutach meczu.

Po słabszym początku ligi , na właściwy tor weszła drużyna GKS Luzino. Podopieczni trenera Grzegorza Lisewskiego, występujący w A klasie w meczu obfitującym w czerwone kartki oraz wile brutalnych zagrań, pokonali na własnym stadionie innego faworyta do awansu do V ligi, rezerwy Gryfa Wejherowo aż 6:1. Bogatym łupem bramkowym podzielili się: Adam Styn 2, Krystian Kożyczkowski 2, Potrykus, jedna z bramek była samobójcza.

Mimo, że do 20 minuty ,występujący w rozgrywkach Pomorskiej Ligi Junior C2, zespół GOSRiT Luzino remisował 0:0 i toczył wyrównany bój ze zdecydowanym liderem rozgrywek, Arką Gdynia to ostatecznie luzinianie przegrali ten mecz 0:11. Duży wpływ na końcowy wynik miała kontuzja najlepszego zawodnika drużyny Tomasza Joryna, Adriana Mienika, który właśnie w 20 minucie musiał opuścić boisko.

Nadal na pierwszym miejscu w ligowej tabeli jest drużyna GOSRiT Luzino , rocznik 1997. Tym razem zespół trenera Sylwestra Piątka miał się spotkać z Gedanią Gdańsk. Goście nie dotarli na to spotkanie i najprawdopodobniej GOSRiT dopiszę sobie za ten mecz 3 punkty , umacniając się na pozycji lidera.
Niestety kolejną porażkę zanotowali młodzi piłkarze GKS Luzino rocznik 1998, którzy przegrali z Orlętami w Redzie 0:4. Mimo tej porażki obecny , inauguracyjny sezon tej drużyny należy uznać za udany.

Kolejnym liderem w swojej lidze jest zespół Wikęd Kębłowo rocznik 1999. Podopieczni trenera Grzegorza Semaka tym razem pokonali Start Mrzezino, aż 8:1.
Srogą lekcję otrzymali najmłodsi luzińscy piłkarze. Tym razem podopiecznym trenera Pawła Radeckiego przyszło się zmierzyć z najlepszym zespołem ligi Lechią Gdańsk. Nastawieni przez trenera młodzi piłkarze GOSRiT/el professional starali się ,mimo zdecydowanej fizycznej przewagi Lechii, prowadzić otwartą grę za co zostali skarceni stratą aż 21 bramek. Należy jednak dodać, że naszej drużynie udało się dwu krotnie pokonać bramkarza Lechii co w tym sezonie stało się po raz pierwszy.

Warto dodać, ze drużyna jest najmłodszą w lidze i w większości opiera się na zawodnikach rocznika 2002 a najmłodszy zawodnik ligi Konrad Formela, który strzelił w tym sezonie już kilka bramek.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?