Maszota i gol samobójczy zapewnili wygraną Wikędowi Luzino z Wierzycą Pelplin. WKS Gryf Wejherowo zremisował z Jaguarem Gdańsk

Wikęd Luzino/Facebook
Po bramce samobójczej i trafieniu Marcina Maszoty Wikęd Luzino zwyciężył w drugiej serii spotkań w pomorskiej IV lidze. Pokonał Wierzycę Pelplin. Drugi remis z rzędu zanotował WKS Gryf Wejherowo. Żółto-czarni zremisowali z Jaguarem Gdańsk 2:2.

Wikęd Luzino sezon 2022/2023 w pomorskiej IV lidze rozpoczął od zwycięstwa nad Pogonią Lębork 2:1. Takim samym wynikiem pokonał w drugiej serii spotkań Wierzycę Pelplin. Pierwsi gola zdobyli gospodarze. W 45. min. na listę strzelców wpisał się Szymon Stosik. Po zmianie stron Wikęd w 47. min. doprowadził do wyrównania. Bramkę strzelił Marcin Maszota. Wynik meczu został ustalony w 63. min. po trafieniu samobójczym Pawła Dirdy.

Zdjęcie z tego meczu:

Dwa punkty po dwóch kolejkach na swoim koncie ma WKS Gryf Wejherowo. Po wyjazdowym remisie na inaugurację sezonu z Gromem Nowy Staw, żółto-czarni podzielili się punktami z Jaguarem Gdańsk na Wzgórzu Wolności.

Wszystkie cztery gole padły w pierwszej połowie. Wynik meczu otworzyli gryfici. W 7. min. bramkarza rywali pokonał Mateusz Dampc. W 18. min. było już 1:1 po golu Marcina Pietrowskiego. Żółto-czarni ponowie wyszli na prowadzenie w 29. min. Tym razem za sprawą Damiana Lisieckiego. Pod koniec pierwszej połowy (42. min.) drugiego gola dla gości zdobył Roman Zalow.