Memoriał Andrzeja Grubby. Zawodniczki z Luzina w czołówce turnieju

Tomasz Smuga
Magda Płotka i Katarzyna Płotka z GOSRiT Luzino zajęły czołowe miejsca w Ogólnopolskim Memoriale Andrzeja Grubby GOSRiT Luzino
W Starogardzie Gdańskim odbył się IX Ogólnopolski Memoriał Andrzeja Grubby w tenisie stołowym. Swoją obecność w turnieju zaznaczyły zawodniczki KTS-K GOSRiT Luzino, które zajęły I i IV miejsce!

W dniach 25-26 sierpnia w Starogardzie Gdańskim odbył się IX Ogólnopolski Memoriał Andrzeja Grubby w tenisie stołowym. Celem imprezy było uczczenie pamięci olimpijczyka, wybitnego sportowca, wielokrotnego reprezentanta i mistrza Polski oraz popularyzacja tenisa stołowego wśród dzieci i młodzieży w oparciu o wzór sportowca - mistrza Andrzeja Grubby. W turnieju wzięło udział około 200 zawodników z całej Polski, a współzawodnictwo toczyło się w 11 kategoriach.

Swoją obecność w turnieju zaznaczyły zawodniczki KTS-K GOSRiT Luzino. Pierwsze miejsce w kategorii młodzik zajęła Magda Płotka, która w finale pokonała 3:0 Patrycję Rybacką z MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie. Startująca w kategorii kadetek Katarzyna Płotka w meczu o trzecie miejsce po zaciętym pojedynku uległa 3:1 Julii Jedlikowskiej z MRKS Gdańsk zajmując czwarte miejsce.Nagrody zwycięzcom w poszczególnych kategoriach wiekowych wręczali rodzice ś.p. Andrzeja Grubby.