Nowy napastnik Gryfa Wejherowo Przemysław Trytko już strzela dla klubu. WKS wygrał z Chemikiem Police!

Tomasz Smuga
WKS Gryf Wejherowo/Facebook
Swój debiut w barwach Gryfa Wejherowo Przemysław Trytko może uznać za udany. Nowy napastnik żółto-czarnych strzelił swojego pierwszego gola. M.in. dzięki jego trafieniu w 4. kolejce III ligi Gryf pokonał na wyjeździe Chemik Police 3:2.

W przeszłości reprezentował barwy m.in. Korony Kielce, Arki Gdynia, Jagielloni Białystok czy Chrobrego Głogów. Na koncie ma 133 mecze i 26 goli w Ekstraklasie. Do swoich sukcesów może zaliczyć zdobycie Superpucharu Polski z Jagiellonią (2010) i Pucharu Polski (sezon 2016/17) z Arką Gdynia.

W połowie sierpnia 33-letni Przemysław Trytko dołączył do kadry III-ligowego Gryfa Wejherowo. Za sobą ma debiut w barwach żółto-czarnych.

Nowy napastnik WKS-u może uznać go za udany. Bo m.in. dzięki jego trafieniu Gryf pokonał Chemik Police 3:2. Wejherowianie już w 9. minucie wyszli na prowadzenie po goli Damiana Lisieckiego. Po 50. min. było już 2:0 dla gryfitów po golu Michała Renusza. Później do głosu doszli goście, którym udało się doprowadzić do wyrównania. Najpierw w 74. min. kontaktową bramkę strzelił Oskar Klimkowicz, a w 90. min. na listę strzelców wpisał się Sebastian Rudnik. W doliczonym czasie gry swój instynkt strzelecki zaprezentował Trytko, który swoim golem ustalił wynik 3:2 dla Gryfa.

Po trzech rozegranych meczach zespół ze Wzgórza Wolności znajduje się w środki stawki drużyn z III ligi w grupie II.