Orkan Rumia w fantastycznej formie! Festiwal strzelecki w Pszczółkach. Padło aż 12 goli

Tomasz Smuga
Zdj. ilustracyjne/Pixabay
W dziesięciu rozegranych meczach w V lidze Orkan Rumia strzelił już 43 gole! A stracił ich raptem 12. To najlepszy wynik w lidze okręgowej. Ostatnie 12 bramek rumianie dołożyli w minionej 10. kolejce gromiąc na wyjeździe Potok Pszczółki aż 12:0!

- Robota wykonana - w krótkim zdaniu podsumował w mediach społecznościowych zwycięstwo nad Potokiem Pszczółki Orkan Rumia.

Festiwal strzelecki już w 4. minucie rozpoczął Mikołaj Ciecierski. Po pierwszej połowie rumianie prowadzili 5:0. Na listę strzelców wpisali się dwukrotnie Kacper Kiełb i Dawid Kowalski. Po zmianie stron sygnał do zdobywania kolejnych bramek w 57. min. dał Kacper Kiełb, który tym samym ustrzelił hat-tricka. W jego ślady poszedł Jakub Krefft, który golkipera gości pokonał w 69. min., 79. min. i 80. min. Pozostałe bramki w drugiej połowie zdobyli Michał Wiśniewski (dwa gole)i Mikołaj Ciecierski.

Orkan Rumia z dziewięcioma zwycięstwami i jednym remisem lideruje w V lidze grupie: Gdańsk I. W ligowej tabeli wysoko, bo na trzecim miejscu znajduje się Zenit Łęczyce. W minionej kolejce pokonał GTS Goszyn 5:2. Z kolei piąta Błyskawica Reda Rekowo Dolne wygrała z Bałtykiem II Gdynia 6:5. Natomiast Orlęta Reda (11. miejsce w tabeli) w 10. kolejce zdobyły punkt w meczu z AP Sopot remisując 2:2.

Potok Pszczółki - Orkan Rumia 0:12 (0:5)