Otwarcie warsztatów terapeutycznych Anny Dymnej w Lubiatowie [ZDJĘCIA]

Joanna Kielas
Otwarcie warsztatów terapeutycznych fundacji Anny Dymnej w Lubiatowie
Otwarcie warsztatów terapeutycznych fundacji Anny Dymnej w Lubiatowie Fot. Joanna Kielas
Otwarcie warsztatów terapeutycznych Anny Dymnej w Lubiatowie. Po 9 latach starań marzenia aktorki wreszcie się ziściło: warsztaty dla niepełnosprawnych mieszkańców gminy Choczewo wreszcie zostały otwarte. Od grudnia pomoc i opiekę znajdzie to 30 osób.

Otwarcie warsztatów terapeutycznych Anny Dymnej w Lubiatowieodbyło się w piątek, 14.11 w samo południe. Są one przeznaczone dla dorosłych osób niepełnosprawnych intelektualnie, mieszkających na terenie gminy Choczewo. Warsztaty są pierwszym etapem budowy na tym terenie ośrodka rehabilitacyjno-wypoczynkowego dla osób niepełnosprawnych „Spotkajmy się”, który podobnie jak „Dolina Słońca” w podkrakowskich Radwanowicach będzie prowadzony przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.
Grunt o powierzchni ponad 4 hektarów, który zajmowała niegdyś jednostka wojsk rakietowych, został przekazany Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” przez dyrekcję Lasów Państwowych w 2005 roku. Minęło 9 lat bojów z procedurami urzędniczymi, w czasie których Anna Dymna i jej współpracownicy przekonali się, że zbudować cokolwiek na byłym terenie wojskowym jest, delikatnie ujmując, niełatwe.

W trakcie zajęć w lubiatowskich warsztatach terapeutycznych dorosłe osoby niepełnosprawne intelektualnie będą miały do dyspozycji sześć pracowni: gospodarstwa domowego, rzemiosł różnych, plastyczną, ceramiczną, komputerowo-poligraficzną i teatralno-muzyczną. W nowoczesnym budynku warsztatów znajduje się również sala rehabilitacyjna. Opieką nad podopiecznymi zajmą się wykwalifikowani pedagodzy, terapeuci, a także psycholog.

Jesienny sojusznik Polaków. Dynia!

Wideo

Dodaj ogłoszenie