Pierwsze zwycięstwo Gryfa Wejherowo! Żółto-czarni pokonali Olimpię Elbląg 3:1

Gryf Wejherowo zainkasował komplet punktów. W 5. kolejce spotkań II ligi gryfici odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie pokonując na wyjeździe Olimpię Elbląg 3:1.

Piłkarze Gryfa Wejherowo prowadzenie odnieśli w 29 minucie po trafieniu Hieronima Gierszewskiego. Niestety,jeszcze przed przerwą w 41 min. do wyrównania doprowadził zespół gospodarzy. Wiesława Ferrę z rzutu karnego pokonał Jakub Bojas.

W drugich 45 minutach skutecznością pod bramką rywali wykazywali się już tylko wejherowscy piłkarze. Ponownie na prowadzenie żółto-czarni wyszli w 49 min. po golu Pawła Brzuzego. Wynik spotkania w 61 min. ustalił Mateusz Goerke.

Olimpia Elbląg - Gryf Wejherowo 1:3 (1:1)
Bramki
: 0-1 Hieronim Gierszewski (29), 1-1 Jakub Bojas (41-karny), 1-2 Paweł Brzuzy (49), 1-3 Mateusz Goerke (61)
Olimpia: Daniel - Kiełtyka,Wenger, Lewandowski, Kop-Ostrowski (63. Rozumowski), Danowski, Stępień, Ressel (63. Lisiecki), Szuprytowski (68. Szmydt), Bojas, Kolosov
Gryf: Ferra – Regliński (87. Ptak), Wicki, Kamiński, Goerke - Brzuzy (90+3. Koszałka), Nadolski, Wicon, Kołc (90. Banaszak), Maciejewski - Gierszewski (73. Trąbka)