Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pies pogryzł dziecko w Wejherowie

Joanna Kielas
Pogryzienie dziecka w Wejherowie
Pogryzienie dziecka w Wejherowie Fot. straż miejska Wejherowo
Pies pogryzł dziecko w Wejherowie. W czwartek, 21 kwietnia około godziny 15 ma ulicy Klasztornej w Wejherowie prowadzony przez opiekuna na smyczy bez kagańca pies zaatakował przechodzącą 7-letnią dziewczynkę i ugryzł ją w nogę.

Pies pogryzł dziecko w Wejherowie. O zdarzeniu powiadomiona została Straż Miejska. Dziecko strażnicy przewieźli do szpitala, a opiekun psa za niezachowanie zwykłych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia ukarany został mandatem karnym w kwocie 250 złotych.

- Dziecko atak psa strasznie przeżyło. Był wielki płacz - mówi Zenon Hinca, komendant Straży Miejskiej w Wejherowie. - Nie od dziś wiadomo, że w każdym psie drzemie agresja, wystarczy czyjś nierozważny ruch, podniesienie ręki, a pies zdenerwuje się i odpowie atakiem. Dotyczy to też małych zwierząt. Na szczęście pies, który pogryzł dziecko był szczepiony przeciwko wściekliźnie i dziecku nie grozi seria bolesnych zastrzyków.

Przy tym zdarzeniu warto opiekunom i właścicielom czworonogów przypomnieć o spoczywających na nich obowiązkach. Zgodnie z obowiązującymi przepisami psy powyżej 3 miesiąca życia powinny być szczepione przeciwko wściekliźnie. Psy powinny być wyprowadzane na spacer na smyczy, a psy powyżej 40 cm w kłębie również w kagańcu. Zwolnienie psa ze smyczy możliwe jest jedynie w miejscach mało uczęszczanych przez ludzi, gdy osoba sprawuje nad nim bezpośrednią kontrole. Pies zwolniony ze smyczy musi być w kagańcu.

Osoby posiadające psy obowiązane są też do usuwania pozostawionych przez nie nieczystości, przestrzegania regulaminów parkowych, reagowania w sytuacjach powodujących zakłócenie spokoju, porządku publicznego i ciszy nocnej wywołane uporczywym wyciem, szczekaniem itp. Osoby utrzymujące psy i koty i inne zwierzęta domowe zobowiązane są także nadzorować je w taki sposób, aby nie przebywały w piaskownicy, na terenie placów gier, zabaw i obiektów sportowych- tak stanowią przepisy Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Wejherowa. Z

a nie wywiązanie się z tych obowiązków funkcjonariusz Straży Miejskiej lub Policji może nałożyć na właściciela lub opiekuna psa mandat nawet w kwocie do 500 złotych. Osoba poszkodowana może też dochodzić od właściciela psa zadośćuczynienia za poniesiony ból, koszta leczenia, utracony zarobek i odszkodowania za zniszczone w wyniku ataku ubrania lub inne osobiste przedmioty. Warto też pamiętać, że psa należy zarejestrować i płacić za niego należny gminie podatek. W tej sprawie mają zastosowanie przepisy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wejherowo.naszemiasto.pl Nasze Miasto