Piłka nożna. Na zakończenie sezonu Pogoń wygrała derby z Aniołami. Chwila ciszy dla wójta

Marcin Kapela
W 9, ostatniej kolejce grupy mistrzowskiej IV ligi, Pogoń Lębork podejmowała w derbowym pojedynku Anioły Garczegorze. Po golach Artura Formeli i Pawła Pióra gospodarze prowadzili 2-0, kiedy w 66 minucie Mateusz Słumiński strzelił kontaktowego gola. Wynik nie uległ już zmianie i Pogoń z 39 punktami zajęła 6 miejsce na koniec sezonu. Anioły zdobyły 35 punktów i zajęły 8 miejsce. Do III ligi awansował Stolem Gniewino. Rozpoczęcie sobotniego spotkania poprzedziła chwila ciszy dla uczczenia pamięci zmarłego w piątek Ryszarda Wittke, wójta gminy Nowa Wieś Lęborska.

To był ostatni akord sezonu w IV lidze. Wszystkie spotkania rozpoczęły się o godz. 18. W Lęborku Pogoń podejmowała lokalnego rywala Anioły Garczegorze. Zanim piłkarze kopnęli po raz pierwszy chwilą ciszy uczczono pamięć zmarłego w piątek w wieku 68 lat wójta Ryszarda Wittke.

W 16 i 19 minucie gospodarze dwa razy trafili do bramki, co było efektem ich dominacji. Szczególnej urody było trafienie Pawła Pióra z dystansu. Po przerwie Pogoń miała kilka okazji do podwyższenia prowadzenia, przede wszystkim w 55 minucie, kiedy w jednej akcji trzy razy zakotłowało się w polu karnym Aniołów.

Tymczasem w 66 minucie Mateusz Słumiński zdobył kontaktową bramkę. Mimo okazji z obu stron wynik nie uległ już zmianie i z trzech punktów cieszyli się piłkarze i kibice Pogoni.

Do III ligi awansował prowadzony przez byłego napastnika Pogoni Tomasza Dołotko Stolem Gniewino, który wygrał 2-1 w Pelplinie z Wierzycą. Z 72 punktami wyprzedził Kaszubię Kościerzyna (70 punktów), która pokonała 2-1 w Słupsku Gryfa.

Z IV ligą żegnają się MKS Władysławo, Powiśle Dzierzgoń, Cartusia Kartuzy, Gwiazda Karsin i Sokół Zblewo.