Piłka nożna. W grupie mistrzowskiej pierwsza wygrana Pogoni. Anioły z trzecią porażką

Marcin Kapela
W meczach 24 kolejki IV ligi Pogoń Lębork pokonała 4:2 (1:2) GKS Kowale i jest to pierwsza wygrana w trzecim meczu w grupie mistrzowskiej. Anioły Garczegorze jeszcze w niej nie zapunktowały. W niedzielę przegrały 1:4 (0:2) z Wierzycą Pelplin.

POGOŃ DWA RAZY PRZEGRYWAŁA, ALE ZGARNĘŁA KOMPLET PUNKTÓW
W Lęborku goście objęli prowadzenie po tym, jak Jary trącił głową piłkę zagraną z rzutu wolnego, a ta wpadła do bramki. Wyrównał w 26 minucie Piór. Goście do przerwy prowadzili, bo Damian Kugiel w kontrataku przebiegł sam pół boiska. W 66 minucie po rzucie rożnym Kwaśnika Kostuch głową skierował piłkę do siatki na 2:2. Na 10 minut przed końcem Piór celnie uderzył z ok. 20 m. Wynik tuż przed ostatnim gwizdkiem ustalił wychowanek i młodzieżowiec Pogoni Franciszek Stenka. Z zimną krwią podciął piłkę i przelobował bramkarza. To jego pierwsza bramka w rozgrywkach ligowych.

W GRUPIE MISTRZOWSKIEJ ANIOŁY JESZCZE NIE ZAPUNKTOWAŁY
Na pierwszą zdobycz punktową w grupie mistrzowskiej muszą jeszcze zapracować piłkarze Aniołów Garczegorze. Grając w roli gospodarza wysoko przegrali z Wierzycą, a jedynego gola strzelił Japończyk Ryuta.

3 kolejka grupy mistrzowskiej IV ligi
Pogoń Lębork - GKS Kowale 4:2 (1:2)
Bramki: 0:1 Mariusz Jary (13), 1:1 Paweł Piór (25), 1:2 Damian Kugiel (30), 2:2 Przemysław Kostuch (66), 3:2 Piór (82), 4:2 Franciszek Stenka (89)
Pogoń: Kolke - Kozerkiewicz, Kostuch, Musuła, Kochanek, Siłkowski, Dobek (53 Okrój), Kwaśnik (78 Stenka), Piór (89 Miotk), Iwański, Artur Formela (90 Janowicz). Trener Waldemar Walkusz
GKS: Piaseczny - Wilarski, Jary, Garbowski, Przybylski, Przybyszewski, Kloskowski (84 Białek), Kujawski, Bluma (79 Szumotalski), D. Kugiel, Kwasny. Trener Robert Kugiel
Żółte kartki: Siłkowski - J. Przybyszewski
Sędziowie: Tomasz Konkel oraz Łukasz Kowalik i Marcin Ryngwelski

Anioły Garczegorze - Wierzyca Pelplin 1:4 (0:2)
Bramki: 0:1 Daniel Sławiński (18), 0:2 Sławiński (34), 0:3 Radosław Klohs (50), 0:4 Adam Skierkowski (71), 1:4 Katsura Ryuta (73)
Anioły: Mayer - Siwak (65 K. Wojda), Michał Choszcz, Ł. Łapigrowski (40 Katsura), Godula, Słumiński, Smolarek, B. Tomasiewicz, D. Wojda (55 H. Syldatk), Marcin Staszczuk, Sz. Pawlik. Trener Tadeusz Wanat jr
Wierzyca: Spychalski - Dirda (78 Lewandowski), Orzechowski, Kuros, R. Zieliński, Chyła, Meler (58 Bradtke), Sławiński (75 Jurczyk), Szymanek (58 Styś), Jasiński, Klohs (58 Skierkowski). Trener Jacek Manuszewski
Żółte kartki: M. Staszczuk, K. Wojda (obaj Anioły)
Sędziowie: Michalski oraz Stanisławczyk i Podjacki

Pozostałe wyniki: Kaszubia Kościerzyna - Chojniczanka II Chojnice 1:0, Jaguar Gdańsk - Stolem Gniewino 4:1,
Gwiazda Karsin - Powiśle Dzierzgoń 1:3, Grom Nowy Staw - Lechia II Gdańsk 2:2, MKS Władysławowo - Arka II Gdynia 1:4, Wikęd Luzino - Wda Lipusz 3:0