Piłkarze Gryfa Wejherowo lepsi od Pogoń Lębork w sparingu | ZDJĘCIA

Tomasz Smuga
WKS Gryf Wejherowo/Facebook
Piłkarze WKS Gryfa Wejherowo odnieśli zwycięstwo nad Pogonią Lębork w zimowym sparingu przed drugą częścią sezonu w IV lidze. Gryfici wygrali różnicą jednego gola. Mecz odbył się w sobotę, 11 lutego 2023 roku, w Lęborku.

WKS Gryf Wejherowo pokonał Pogoń Lębork

W pierwszej połowie najlepszą sytuację mieli gospodarze. Pod koniec pierwszej części spotkania za zagranie ręką jednego z graczy Gryfa sędzia podyktował rzut karny dla Pogoni. W pojedynku Damian Formela - Wiesław Ferra lepszy okazał się bramkarz wejherowskiego zespołu.

WARTO PRZECZYTAĆ. Koszykarz z Wejherowa Szymon Nowicki z powołaniem do reprezentacji Polski

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy gryfici wyszli na prowadzenie. Najpierw gola zdobył Jakub Kwidziński, a chwilę później podwyższył Kacper Małolepszy. Gospodarzem udało się odpowiedzieć jednym trafieniem w wykonaniu Damiana Wojdy.

Druga część sezonu w IV lidze rozpocznie się w weekend 4-5 marca 2023 roku. Gryf w inauguracyjnej kolejce podejmie Grom Nowy Staw.

Pogoń Lębork - Gryf Wejherowo 1:2
bramki: 0:1 Jakub Kwidziński (’52), 0:2 Kacper Małolepszy (’52), 1:2 Damian Wojda (’68)
Pogoń: Kolke (’46 Smolak) – testowany (’46 Wiśniewski), Siłkowski (’46 Kochanek), Romanek, Konkel (’46 Okrój), testowany, Leszkiewicz (’46 Kowalkowski), Kwaśnik (’46 testowany), Klecha (’46 Ronowski), Stenka (’36 Wojda), Formela (’46 Pawlik)
Gryf: Ferra – P. Baranowski (’46 Faltyński), Lisiecki, Kowalski, Godlewski, Kątny, Kwidziński (’60 Leja), Małolepszy, Goyke (’60 Dymarczyk), Zielonka (’46 Cazaja), Leske (’60 Sroka)