Półfinał Wojewódzkiej Licealiady w Futsalu w Wejherowie

Joanna Kielas
W hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie odbył się Półfinał Wojewódzkiej Licealiady w Futsalu. Zawody te były eliminacją do Finałów Wojewódzkiej Licealiady, która odbędzie się w 19.12.2012 roku w Człuchowie.

W rywalizacji wzięły udział 4 zespoły reprezentujące powiat Lęborski, Kartuski, Pucki oraz Wejherowski. Zwycięzcą turnieju została drużyna Zespołu Szkół Mechaniczno – Informatycznych z Lęborka. Na drugim miejscu uplasował się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Wejherowa, który w decydującym o awansie spotkaniu przegrał minimalnie ze zwycięzcami zawodów.

Na zakończenie turnieju zespoły zostały nagrodzone statuetkami i dyplomami które wręczał: Vice Starosta Powiatu Wejherowskiego – Pan Jan Domański oraz Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie – Pan Andrzej Byczkowski. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie.

Wyniki uzyskane w dniu zawodów:
I miejsce – Zespół Szkół Mechaniczno - Informatycznych w Lęborku
II miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie ( Mikołaj Behmke, Szymon Markowski, Grzegorz Pranschke, Dawid Ruchniewicz, Krzysztof Wiśniewski, Karol Pionk, Damian Keller, Adam Hoza, Szymon Skrzypczak, Paweł Rutkowski – opiekun drużyny – Pan Tomasz Kotwica)