Polonia Warszawa - Gryf Wejherowo 1:3. Kolejny dobry mecz wejherowian

Joanna Kielas
Polonia Warszawa - Gryf Wejherowo
Polonia Warszawa - Gryf Wejherowo Fot. Krzysztof Kapica
Polonia Warszawa - Gryf Wejherowo. Piłkarze Gryfa pokazali klasę w niedzielnym meczu z dwukrotnym mistrzem Polski, Polonią Warszawa, zwyciężając z przewagą 2 punktów. Po tym spotkaniu podopieczni trenera Jarosława Kotasa mogą być dumni z gry na Konwiktorskiej.

Polonia Warszawa - Gryf Wejherowo 1 : 3. Polonia Warszawa to co prawda dwukrotny mistrz Polski, a także dwukrotny wicemistrz kraju, ale o tych sukcesach wielu już zapomniało. Obecnie stołeczny klub gra w II lidze i radzi sobie ze zmiennym szczęściem, zajmując miejsce w strefie spadkowej. W niedzielę to wejherowianie pokazali, że są lepsi.

Mecz jednak dobrze zaczął się dla gospodarzy, w 23 minucie Daniel Choroś strzelił pierwszą bramkę, otwierając wynik spotkania. Gryfici zareagowali błyskawicznie, doprowadzając do remisu w kolejnej minucie. Autorem bramki był Michał Marczak. Tuż przed końcem pierwszej połowy bramkę dającą żółto-czarnym prowadzenie strzelił Krzysztof Wicki.

Trzeciego gola w połowie drugiej połowy dla wejherowian uzyskał Przemysław Czerwiński, ustalając tym samym wynik spotkania.

Polonia Warszawa 1-3 Gryf Wejherowo
Daniel Choroś 23 - Michał Marczak 25, Krzysztof Wicki 45, Przemysław Czerwiński 65

Składy drużyn:
Polonia: 18. Mateusz Tobjasz - 4. Marcin Bochenek, 15. Bazyli Kokot (68, 8. Piotr Kosiorowski), 27. Daniel Choroś, 19. Grzegorz Wojdyga - 7. Mariusz Marczak (73, 87. Cezary Sauczek), 31. Donatas Nakrošius, 5. Piotr Ćwik, 44. Daniel Gołębiewski (56, 21. Mariusz Wierzbowski), 17. Marcin Kluska (46, 10. Krystian Pieczara) - 20. Fabian Pawela.

Gryf: 1. Dawid Leleń - 13. Paweł Brzuzy, 4. Łukasz Nadolski, 3. Przemysław Kamiński, 17. Maciej Dampc - 20. Przemysław Mońka (84, 19. Adrian Klimczak), 16. Przemysław Czerwiński, 22. Piotr Łysiak, 5. Krzysztof Wicki, 8. Robert Chwastek - 9. Michał Marczak (86, 21. Paweł Czychowski).

żółte kartki: Kokot - Wicki.