Powstała nowa komisja w Radzie Miasta Wejherowa. To komisja Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych

OPRAC.:
Tomasz Smuga
Tomasz Smuga
archiwum PolskaPress
Udostępnij:
Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych, to nowa komisja, która powstała w Radzie Miasta Wejherowa. Taką decyzję i uchwałę w tej sprawie podjęli radni podczas czwartkowej (20 stycznia) sesji.

Komisja Pomocy Społecznej i Polityki Prorodzinnej oraz Komisja Oświaty, Kultury i Dziedzictwa Regionalnego zostały formalnie rozwiązane i w ich miejsce powstała jedna, połączona Komisja Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych. Nowa Komisja przejmie zadania obu rozwiązanych komisji, a zatem wszystkie dotychczasowe obowiązki radnych będą realizowane. Uchwała została podjęta na wniosek grupy radnych.

W uzasadnieniu do przyjętych przed Radę Miasta uchwał czytamy m.in.:
„Połączenie Komisji Oświaty, Kultury i Dziedzictwa Regionalnego z Komisją Pomocy Społecznej i Polityki Prorodzinnej oraz powstanie jednej, nowej Komisji Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych jest uzasadnione w szczególności koniecznością aktywizacją niektórych radnych. Podkreślić należy, że praca w komisjach Rady Miasta jest jednym z podstawowych obowiązków każdego radnego.
Komisja Pomocy Społecznej i Polityki Prorodzinnej jest najmniej aktywną komisją Rady Miasta Wejherowa. Radni tej komisji obradowali najrzadziej spośród wszystkich komisji, zaledwie 17 razy w tej kadencji, podczas gdy średnia spotkań komisji wynosi 23, zaś Komisja Oświaty, Kultury i Dziedzictwa Regionalnego obradowała 24 razy. Jest szansa na to, że po połączeniu radni z dotychczasowej Komisji Pomocy Społecznej i Polityki Prorodzinnej będą więcej pracowali w nowej komisji. Połączenie komisji odbędzie się nie tylko bez straty dla merytorycznej pracy Rady, ale z zyskiem polegającym na większej aktywności radnych.
Jednocześnie nie jest uzasadnione, przy tak małej aktywności Komisji Pomocy Społecznej i Polityki Prorodzinnej, utrzymywanie stanowiska Przewodniczącej i Wiceprzewodniczącego komisji oraz ponoszenie dodatkowych wydatków na ten cel z budżetu miasta w formie dodatków funkcyjnych. Po połączeniu komisji te dwa stanowiska ulegną likwidacji, a roczne oszczędności z tego tytułu wyniosą 25 500 zł, co jest zgodne z oczekiwaniami radnych.”

Rada Miasta ustaliła także skład i wybrała władze nowej komisji, którymi zostali: przewodniczący komisji Paweł Formela, zastępca przewodniczącego Dorota Chodubska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Morawiecki prezydentem? Polacy mówią: tak!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie