MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Praca wre na ul. Budowlanych w Wejherowie. Ruszyła inwestycja za ponad 26 mln zł. Zobaczcie zdjęcia z placu budowy

Artur Baran / UM Wejherowo
Inwestycja na ul. Budowlanych w Wejherowie wyniesie ponad 26 mln zł. Zakończenie prac przewidziane jest na 2025 r.
Inwestycja na ul. Budowlanych w Wejherowie wyniesie ponad 26 mln zł. Zakończenie prac przewidziane jest na 2025 r. Artur Baran
W połowie stycznia 2023 r. wznowione zostały roboty drogowe na ul. Budowlanych. Związane jest to z budową nowego odcinka ul. Karnowskiego, która połączy rondo na ul. Przemysłowej ze skrzyżowaniem na drodze krajowej nr 6 (obok Urzędu Pracy w Wejherowie) oraz przebudową ul. Budowlanych wraz z wykonaniem łącznika i ronda do nowobudowanej ul. Karnowskiego. W galerii możecie zobaczyć aktualne zdjęcia z placu budowy.

Wykonawca, konsorcjum Kruszywo i Grupa Kruszywo, rozpoczął prace budowlane od ul. Ekologicznej i systematycznie będzie posuwał się z robotami w kierunku ulicy Tartacznej.

W tej fazie prac, istniejąca jezdnia na ul. Budowlanych będzie korytowana pod nowe warstwy konstrukcyjne, ustawione zostaną krawężniki i obrzeża oraz wykonywane nowe warstwy konstrukcyjne jezdni i chodników. O utrudnieniach dla poszczególnych przedsiębiorstw znajdujących się przy tej ulicy, ich właściciele będą informowani przez kierownika budowy przed rozpoczęciem robót na zjazdach - zapewniają urzędnicy UM Wejherowo.

Przypomnimy, że w ramach inwestycji, która usprawni ruch w zachodniej części i centrum miasta, wybudowany zostanie nowy odcinek ulicy łączący ul. Przemysłową z drogą krajową nr 6, z chodnikami po obu stronach jezdni i ścieżką rowerową; przebudowana zostanie ul. Budowlanych, gdzie powstaną chodniki, ścieżki rowerowe i miejsca postojowe. Ulica Budowlanych zostanie włączona do nowobudowanego łącznika poprzez rondo.

Koszy tej dużej inwestycji drogowej, która dofinansowana została z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych, wyniesie ponad 26 mln zł. Zakończenie prac planowane jest na 2025 r.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wejherowo.naszemiasto.pl Nasze Miasto