Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prawie 13 tys. zgłoszeń na terenie powiatu wejherowskiej na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

OPRAC.:
Tomasz Smuga
Tomasz Smuga
W przypadku potrzeby pilnego kontaktu z Policją należy korzystać z telefonu alarmowego 112
W przypadku potrzeby pilnego kontaktu z Policją należy korzystać z telefonu alarmowego 112 Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie
Dokładnie 12 290 zagrożeń na terenie powiatu wejherowskiego zostało naniesionych przez mieszkańców w ciągu 6 lat funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Najwięcej z nich dotyczyło „przekraczania dozwolonej prędkości”.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie, dzięki któremu można zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń w danej lokalizacji. Mapa pomaga również wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę. Policja weryfikuje sygnały o zagrożeniach, a jeśli informacje okażą się prawdziwe, podejmuje odpowiednie działania.

Samo zgłoszenie zagrożenia na mapę jest anonimowe i nie powinno trwać dłużej niż kilkanaście sekund. Użytkownik po wybraniu jednego z 24 zagrożeń dostępnych w katalogu wskazuje kursorem lokalizację, w której ono występuje, a następnie przyciskiem „ZGŁOŚ” dokonuje naniesienia zagrożenia na mapę.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa znajduje się na portalu mapy.geoporta.gov.pl

Zgłaszający może dodatkowo wskazać datę i czas wystąpienia zagrożenia. Może również dodać opis tekstowy sytuacji (do 500 znaków), jak też ma możliwość dołączenia załączników do 5 MB w formatach: JPG, PDF, 3gp, mov, doc, txt). Warto podkreślić, że podczas zgłoszenia wyświetlany jest komunikat informujący użytkownika, że nie jest to zgłoszenie alarmowe. W przypadku potrzeby pilnego kontaktu z Policją należy korzystać z telefonu alarmowego 112.

KMZB funkcjonuje na terenie całego kraju od 1 lipca 2016 roku. Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie przygotowała analizę 6 lata działania tego interaktywnego narzędzia służącego do kontaktu społeczeństwa z policją.

I tak w okresie od 1 lipca 2016 r. do 9 października 2022 r. na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu wejherowskiego:

  • naniesiono 12290 zagrożenia,
  • potwierdzono 5018 zagrożeń, które zostały wyeliminowane.

Najwięcej zgłoszeń dotyczyło kategorii: „przekraczanie dozwolonej prędkości”- 4619 zgłoszeń. Kolejne były związane z „nieprawidłowym parkowaniem” (2289), „spożywaniem alkoholu w miejscach niedozwolonych” (1444) i „niewłaściwą infrastrukturą drogową” (998).

W przypadku potrzeby pilnego kontaktu z Policją należy korzystać z telefonu alarmowego 112

Prawie 13 tys. zgłoszeń na terenie powiatu wejherowskiej na ...

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu wejherowskiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila ([email protected] lub [email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wejherowo.naszemiasto.pl Nasze Miasto