Przy pustych trybunach Gryf Wejherowo pokonał Skrę Częstochowa 2:1 [ZDJĘCIA]

ts
Mateusz Majewski był bohaterem Gryfa Wejherowo w meczu ze Skrą Częstochowa. Po jego dwóch trafieniach żółto-czarni w 11. kolejce II ligi wygrali na Wzgórzu Wolności 2:1. Było to pierwsze zwycięstwo gryfitów w trwającym sezonie.

Spotkanie Gryfa Wejherowo ze Skrą Częstochowa rozegrano przy pustych trybunach. Była to jedna z kar nałożona na klub ze Wzgórza Wolności przez PZPN za chuligańskie zachowanie pseudokibiców podczas meczu I rundy Pucharu Polski z Lechią Gdańsk (2:3). Ale ta decyzja nie zabrała motywacji piłkarzom WKS-u.

Chociaż pierwsze minuty spotkania (28 września) w Wejherowie były ze wskazaniem dla gości, którzy zepchnęli żółto-czarnych do defensywy, to obraz gry zmienił się od 12 minuty. Po ładnej wrzutce Mariusza Sławka w pole karne przyjezdnych wślizgiem na piłkę rzucił się Mateusz Majewski i mimo interwencji golkipera Mateusza Kosa futbolówka znalazła drogę do siatki bramki. Od tego momentu mecz stał się bardziej wyrównany. Zespół z Częstochowy gola 1:1 zdobył w 58. minucie. W polu karnym gryfitów zawodnika gości nieprzepisowo powstrzymał Sławek i sędzia nie miał wątpliwości, aby wskazać na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Dawid Wolny.

Częstochowianie długo nie cieszyli się z remisu, bo ponownie przypomniał o sobie Majewski. W 64. min po dośrodkowaniu z rzutu rożnego napastnik Gryfa uderzył piłkę głową i po raz drugi wpisał się w tym meczu na listę strzelców.

Skra swoją najlepszą okazję na wywiezienie z Wejherowa punktu miała w okolicach 70 min. Po błędzie piłkarza Gryfa dobrą okazję miał Dawid Wolny, ale futbolówka po jego uderzeniu minęła lewy słupek.

Ostatecznie to z trzech punktów cieszyli się zawodnicy trenera Łukasza Kowalskiego. Dla gryfitów była to pierwsza wygrana w trwającym sezonie II ligi. Po 11. kolejkach WKS ma na swoim koncie 5. punktów i awansował na przedostatnie miejsce w tabeli.

Gryf Wejherowo - Skra Częstochowa 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Mateusz Majewski (12), 1:1 Dawid Wolny (58 - karny), 2:1 Mateusz Majewski (64)