Puchar Świata w kickboxingu - 2 medale dla KTS-K

BC
W dniach 15-17 kwietnia br. w Innsbrucku (Austria) odbył się jeden z najsilniej obstawionych turniejów w kickboxingu najpoważniejszej i największej organizacji na świecie – Puchar Świata WAKO.

Do Olimpijskiej Hali w Innsbrucku zjechało się ponad 1000 zawodników z całego świata. Była okazja zobaczyć i nawet walczyć z Mistrzami Świata, Europy, zdobywcami Pucharów Świata, czołówką europejską jak i światową.

W tej doborowej stawce, znaleźli się także zawodnicy KTS-K „Fight Zone” Wejherowo, którzy dzięki pomocy Sponsora głównego – firmy ELSTARK, wsparciu Gminy Wejherowo, Powiatu Wejherowskiego oraz Miasta Wejherowa, wzięli udział w tym wielkim dla środowiska sportów walki wydarzeniu.

Zawodnicy z Wejherowskiego Klubu, którzy brali udział w Pucharze Świata, to aktualni Mistrzowie i Wicemistrzowie Polski w karate sportowym dla dzieci i kadetów. Niestety w gronie dzieci i kadetów, mimo wszystko nie zdołaliśmy wywalczyć medalu Pucharu Świata. Nasze dzieci i młodzież, przegrywała z późniejszymi finalistami i zdobywcami Pucharu Świata, losowanie okazało się niezbyt szczęśliwe, mimo to najmłodsi zawalczyli na miarę oczekiwań, co dobrze rokuje na przyszłość.

Filip Stark – odpadł w 1/16 finału, wygrywając z zawodnikiem Chorwacji, który był potencjalnym kandydatem do medalu. Filip jednak następnie musiał uznać wyższość reprezentanta Włoch. Przeważyło doświadczenie międzynarodowe.

Kornelia Szymańska – odpadła w 1/16 finału, przegrywając z reprezentantką Węgier.

Zuzia Kalbarczyk – odpadła również w fazie 1/16, uległa nieznacznie zawodniczce Belgii.

Weronika Kalbarczyk – doszła również do 1/16, tam ulegając zawodniczce węgierskiej.

Konrad Kaczmarkiewicz – odpadł w fazie 1/8 finału, przegrał z reprezentantem Niemiec.

Cezary Maciejewski – uległ w 1/16 finału z zawodnikiem Belgii tylko jednym punktem.

W kat. seniorów do 57 kg semi contact, trener Klubu Rafał Karcz niespodziewanie wygrał

z zawodnikiem niemieckim, Richardem Krempf, który rok temu był drugi w tym samym turnieju.

W półfinale Karcz przegrał z aktualnym Mistrzem Świata z Węgier Laszlo Varga 14:9, remisując do przerwy 5:5.

Rafał Karcz zdobył po raz 5 brązowy medal Pucharu Świata. Nazajutrz, w kat. light contact – walka ciągła R.Karcz dotarł aż do finału, co było niespodzianką turnieju. W półfinale pokonał Niemca, Marko Ligas, natomiast w finale zdecydowanie uległ utytułowanemu Holendrowi Alexowi Engelhardt. Walka była bardzo zacięta, jednak Holender przeważał fizycznie. Był znacznie silniejszy i lepszy w technikach bokserskich. Natomiast pod koniec rundy Karcz został czysto trafiony techniką obrotową nożną w nos. Wyglądało groźnie, jak się później okazało nos został niestety złamany. Jednak interwencja u chirurga, już w Polsce okazała się trafiona w dziesiątkę i niebawem Karcz zawalczy najprawdopodobniej na Pucharze Polski w Węgrowie 29 kwietnia.

Po raz pierwszy w karierze sportowej, Rafał Karcz stanął na drugim stopniu podium Pucharu Świata. Podsumowując starty wejherowskiego zawodnika w Pucharach Świata, w dniu 17 kwietnia Rafał Karcz zdobył swój 6 medal Pucharu Świata, jak dotąd 5 brązowych, jeden srebrny medal.

Warto dodać, że Puchar Świata w Austrii nosi nazwę Austrian Classics i jest jednym z większych turniejów kickboxingu na świecie. Od dwóch lat ze względu na bardzo wysoki poziom i dużą liczbę zawodników, przybrał rangę Pucharu Świata. Jest to turniej największej i najpoważniejszej światowej organizacji WAKO.

W turnieju wzięło udział ponad 1000 zawodników z USA, Węgier, Włoch, Belgii, Grecji, Indii, Turcji, Białorusi, Austrii i wielu innych,w tym z Polski.