Radomiak Radom - Gryf Wejherowo 3:0

Joanna Kielas
Gryf Wejherowo zajmuje 10 miejsce w tabeli po 15 kolejkach
Gryf Wejherowo zajmuje 10 miejsce w tabeli po 15 kolejkach Fot. J. Kielas
Radomiak Radom - Gryf Wejherowo 3:0. 15 kolejka drugiej ligi nie była szczęśliwa dla żółto-czarnych. W strugach deszczu odnieśli porażkę w Radomiu. Miejscowy Radomiak - pretendent do awansu do I ligii - nie pozwolił gryfitom nawet na strzelenie honorowego jednego gola.

Radomiak Radom - Gryf Wejherowo 3:0 Pierwsza bramka dla gospodarzy padła w 17 minucie z rzutu wolnego, do końca pierwszej połowy Gryf stworzył kilka sytuacji, ale żadna nie zakończyła się bramką. Od 40 minuty meczu żółto-czarni grali bez jednego zawodnika, to efekt otrzymania drugiej źółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki przez Adama Bednarskiego.

W drugiej połowie gryfici próbowali zremisować, ale bezskutecznie. Warto wspomnieć o akcji Ciechańskiego z 55 minuty, który strzelając z odległości ok. 3 metrów nie umieścił piłki w bramce. A ze niewykorzystane sytuacje w sporcie lubią się mścić, już 3 minuty później drugiego gola dla Radomiaka strzelił Maciej Świdzikowski. Dwadzieścia minut później ten sam zawodnik strzelił trzeciego gola. W końcówce wejherowianie bardzo starali się uzyskać honorowego gola, ale niestety, mecz zakończył się przegraną 0:3.

Po 15 kolejkach Gryf spadł na 10 pozycję w tabeli, Radomiak wciąż jest na 3 miejscu.
Bramki: Bartosz Sulkowski 17, Maciej Świdzikowski 58, 77

Składy drużyn:

Radomiak: 27. Adrian Szady - 13. Mateusz Spychała, 2. Michał Grudniewski, 4. Maciej Świdzikowski, 19. Bartosz Sulkowski - 8. Mateusz Stąporski (58, 24. Szymon Stanisławski), 75. Matthieu Bemba, 14. Kamil Kościelny, 32. David Kwiek (57, 17. Maciej Filipowicz), 21. Dariusz Brągiel - 9. Leândro.

Gryf: 12. Wiesław Ferra - 20. Przemysław Mońka, 5. Adrian Bednarski, 13. Paweł Brzuzy, 19. Adrian Klimczak - 22. Dawid Tomczak, 15. Piotr Kołc (65, 10. Jacek Wicon), 6. Łukasz Nadolski, 14. Daniel Ciechański (73, 3. Przemysław Szur), 8. Robert Chwastek (90, 11. Mateusz Goerke) - 9. Michał Marczak (85, 21. Paweł Czychowski).

Żółte kartki: Stąporski - Bednarski, Klimczak, Brzuzy, Kołc.
Czerwona kartka: Adrian Bednarski (40. minuta, Gryf, za drugą żółtą).