Reda w złocie!

Arkadiusz Klein
Zacięta walka już w rozgrywkach grupowych, ZSP Reda (w czerwonych) w zwycięskim meczu (2:0) przeciwko LO Nowy Dwór Gdański
Spore emocje wzbudziły V Finały Wojewódzkiej Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt, które odbyły się 14.04 w Redzie. Startowało sześć najlepszych żeńskich drużyn z województwa pomorskiego.

Spore emocje wzbudziły V Finały Wojewódzkiej Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt, które odbyły się 14.04 w Redzie. Startowało sześć najlepszych żeńskich drużyn z województwa pomorskiego. Spotkania rozgrywane były na dwóch boiskach, zaś zespoły podzielone zostały na dwie grupy. W grupie A znalazły się: ZSP Reda, 1 LO Gdańsk, LO Nowy Dwór Gdański, zaś w skład grupy B weszły: 15 LO Gdańsk, 6 LO Gdynia, 2 LO Starogard Gdański. Drużyny które zajęły drugie miejsca w swoich grupach (grupa A: 1 LO Gdańsk, grupa B: 15 LO Gdańsk), walczyły o trzecie miejsce, zaś zwycięźcy swoich grup (gr.A: ZSP Reda, gr B. 6 LO Gdynia) spotkali się w finale turnieju. Trzecie miejsce wywalczyły siatkarki z 15 LO w Gdańsku wygrywając 2:0 w setach z 1 LO Gdańsk. Finał pomiędzy ZSP Reda- 6 LO Gdynia, tak jak wszyscy się spodziewali miał bardzo emocjonujący przebieg. Pierwszy set wygrały redzianki 25:18. W drugim secie lepsze okazały się gdynianki i po zaciętej walce wygrywają 25:19. Rozwiązanie spotkania przyniósł trzeci set w którym siatkarki z ZSP Reda okazały się lepsze, tym samym zdobywając pierwsze miejsce w turnieju. Gdynianki na otarcie łez otrzymały srebrne krążki. Organizatorom oraz gospodarzom turnieju nalężą sie gratulacje za dobrą organizacje i przebieg imprezy. Na uwagę zasługuje również fakt iż z roku na rok turniej jest na coraz wyższym poziomie, zaś siatkarki prezentują coraz wyższe umiejętności.
Skład ZSP Reda: Ola Goździewicz, Ania Farbotke, Ania Hohn, Olimpia Miłosz, Agata Mikuta, Magda Formela, Kasia Trocka.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?