Reda. XI Mistrzostwa Polski w Piłce Siatkowej Samorządowców

Joanna Kielas
33 drużyny z całej Polski, w sumie 300 zawodników, wzięły udział w tegorocznych, XI już Mistrzostwach Polski w Piłce Siatkowej Samorządowców. Ubiegłoroczny tytuł mistrzów udało się zachować drużynie z Milicza, ...

33 drużyny z całej Polski, w sumie 300 zawodników, wzięły udział w tegorocznych, XI już Mistrzostwach Polski w Piłce Siatkowej Samorządowców.

Ubiegłoroczny tytuł mistrzów udało się zachować drużynie z Milicza, bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna gospodarzy, zajmując drugie miejsce w turnieju.

Patronat honorowy nad imprezą objął marszałek województwa pomorskiego, Jan Kozłowski.
Impreza rozpoczęła się w hali Zespołu Szkół nr 1 w Redzie. Uczestników Mistrzostw przywitał dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Redzie, Jerzy Conradi, otwarcia imprezy dokonał burmistrz Redy Krzysztof Krzemiński, życząc udanych gier uczestnikom Mistrzostw. W otwarciu Mistrzostw udział wzięła Orkiestra Miejska w Redzie , kapelmistrz -Jan Frankowski , oraz zespół folklorystyczny - Kaszubski „Kaszebskô Rodzezna” z Linii.

Zawody rozgrywane były na dwóch salach: Zespołu Szkół nr 1 i pobliskiej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Najwięcej emocji wzbudziły rozgrywki finałowe, o miejsca od 1 do 8. I tak: Milicz pokonał
Wrześnię 2 : 0, gospodarze, redzka drużyna pokonała Starogard Gdański 2 : 1, drużyna z Chrzanowa pokonała Luzino 2 : 1, Choczewo uległo reprezentacji Zabrza 1 : 2, Milicz pokonał Chrzanów 2 : 0, Września wygrała z Luzinem 2 : 0. Reda zwyciężyła Zabrze 2 : 1, zaś Starogard Gdański wygrał z Choczewem 2 : 0. Mecz o 3 i 4 miejsce między Chrzanowem, a Zabrzem zakończył się rezultatem 2 : 0. W grze o mistrzostwo Polski zmierzyli się Milicz - Reda, ubiegłoroczni mistrzowie wygrali 2:0. Dodajmy, że pozostałe drużyny z powiatu wejherowskiego zajęły następujące lokaty: Luzino/Choczewo - 7/8, 9 było Gniewino.

Zwycięskie drużyny za miejsca I - III otrzymały okolicznościowe puchary, medale. Wszyscy uczestnicy mistrzostw otrzymali okolicznościowe koszulki, okolicznościowe długopisy, folder, a drużyny maskotkę mistrzostw.

Najsympatyczniejszym zespołem okrzyknięto drużynę z Gliwic, najlepszą siatkarką została Joanna Łoś z Chrzanowa, najlepszym siatkarzem Dariusz Moczulski z Milicza. Nagroda „Fair play” pojechała do Bydgoszczy, a nagroda za najlepszą promocję mistrzostw i swojego miasta/gminy do powiatu świeckiego. Miss mistrzostw został Joanna Suplewska z Wrześni, a misterem Krzysztof Stelmaszczyk z powiatu sokólskiego.

Na zakończenie zawodów wszyscy uczestnicy spotkali się w hotelu Neptun w Juracie, gdzie nastąpiła dekoracja zwycięzców, wręczenie nagród i wyróżnień.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?