Remont mostu na ul. Puckiej w Redzie: brak przejazdu w obie strony, dalekie objazdy dla ciężarówek i utrudnienia w ruchu | ZDJĘCIA, WIDEO

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Dla samochodów o wadze do 3,5 tony wyznaczono objazd ulicami Obwodową i Kazimierską. Cięższe pojazdy, o wadze powyżej 3,5 tony zostaną skierowane objazdem przez miejscowość Krokowa, można kierować się także na Kosakowo.
Dla samochodów o wadze do 3,5 tony wyznaczono objazd ulicami Obwodową i Kazimierską. Cięższe pojazdy, o wadze powyżej 3,5 tony zostaną skierowane objazdem przez miejscowość Krokowa, można kierować się także na Kosakowo. Zbigniew Gębka
Most na rzece Reda na ul. Puckiej w Redzie (zlokalizowany tuż za zjazdem z krajowej „szóstki” w drogę wojewódzką nr 216) jest remontowany, a to oznacza, że droga jest całkowicie zamknięta dla pojazdów. Niestety, każdy, kto chce dostać się do lub z powiatu puckiego musi szukać objazdów: tu łatwiej mają osobówki, aniżeli ciężarówki.

Prace remontowe na moście w Redzie rozpoczęły się 8 marca 2021 i mają potrwać do końca maja 2021.

- Most znajduje się w bardzo złym stanie technicznym i jego przebudowa jest konieczna dla bezpieczeństwa użytkowników - informują w Urzędzie Miasta w Redzie. - Za inwestycję odpowiedzialny jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, w którego gestii leży utrzymanie DW 216.

Na czas zamknięcia odcinka drogi W216 w Redzie została zmieniona organizacja ruchu.

- Dla samochodów o wadze do 3,5 tony wyznaczono objazd ulicami Obwodową i Kazimierską - mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. - Cięższe pojazdy, o wadze powyżej 3,5 tony są kierowane objazdem przez miejscowość Krokowa, można kierować się także na Kosakowo.

Piesi mogą poruszać się specjalną kładką, wybudowaną na czas przebudowy mostu po stronie hotelu River Style.

Dla samochodów o wadze do 3,5 tony wyznaczono objazd ulicami Obwodową i Kazimierską. Cięższe pojazdy, o wadze powyżej 3,5 tony zostaną skierowane objazdem przez miejscowość Krokowa, można kierować się także na Kosakowo.

Remont mostu na ul. Puckiej w Redzie: brak przejazdu w obie ...

Jak ostrzegają policjanci z puckiej komendy podobnie wygląda sytuacja dotycząca pojazdów przyjeżdżających od strony Pucka: kierowcy samochodów ciężarowych (powyżej 3,5 tony) nie mogą wjeżdżać na rekowską górkę, ponieważ nie ma przejazdu przez most przed drogą krajową nr 6, a kierowcy muszą korzystać z objazdów, które zorganizowane są już w miejscowości Krokowa.

- Zarówno kierowcy, jak i piesi mają obowiązek stosować się do znaków drogowych - informuje mł. asp. Łukasz Brzeziński z KPP w Pucku. - Policjanci przypominają, że w przypadku nierespektowania przepisów, należy liczyć się z konsekwencjami.

Miejski Zakład Komunikacji w Wejherowie wprowadza też zmiany w kursowaniu linii 8, która przez trzy miesiące będzie poruszać się po zmienionej trasie, z pominięciem podjazdu do Ciechocina. Obsługę Ciechocina nadal zapewniają linie 9 i 18.

- Przepraszamy za utrudnienia - informuje Urząd Miasta w Redzie. - mieszkańców i użytkowników drogi prosimy o wyrozumiałość i stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu.

Wideo

Dodaj ogłoszenie