Rywalizację w grupie "spadkowej" Gryf Wejherowo rozpoczął od remisu z Unią Janikowo 1:1

Nadesłane/Rafał Szlas
Walkę w grupie "spadkowej" III ligi Gryf Wejherowo rozpoczął od remisu. Na wyjeździe podopieczni trenera Grzegorza Nicińskiego zremisowali z Unią Janikowo 1:1.

Trener Niciński w tym spotkaniu wystawił w wyjściowym składzie 5 młodzieżowców: Dawida Bloka, Kamila Talaśkę, Kacpra Wiśniewskiego, Mateusza Duchowskiego oraz Jakuba Kwidzińskiego.

Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, to gryfici popełnili błąd w swoim polu karnym. Jeden z piłkarzy żółto-czarnych nieprzepisowo w polu karnym powstrzymał napastnika Unii i sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Rzut karny w 45. minucie wykorzystał Gracjan Goździk.

Gryfowi udało się doprowadzić do wyrównania i wywalczenia jednego punktu. W 56. min. bramkę na 1:1 strzelił Norbert Hołtyn.

- Jak nie można wygrać to trzeba zremisować - napisał po tym spotkaniu w mediach społecznościowych WKS Gryf Wejherowo.

Dodajmy, że mecz okazał się mniej szczęśliwy dla kapitana Gryfa. Maciej Szymański, jak poinformował klub, w 3. minucie doznał złamania kości w lewej ręce. Popularnemu "Szynie" życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Bez swojego kapitana żółto-czarni w najbliższej kolejce zmierzą się z Jarotą Jarocin. Mecz na Wzgórzu Wolności odbędzie się w sobotę, 17 kwietnia, o godz. 16.