Rywalizowały pary

(jk)
Zwycięzcy turnieju otrzymali atrakcyjne nagrody książkowe.
Bracia Robert i Arkadiusz Śmierzchalski z Gdyni zwyciężyli w IX Otwartym Turnieju tenisowym, który odbył się w hali widowiskowo sportowej w Szemudzie. Tym razem był to turniej gier podwójnych.

Bracia Robert i Arkadiusz Śmierzchalski z Gdyni zwyciężyli w IX Otwartym Turnieju tenisowym, który odbył się w hali widowiskowo sportowej w Szemudzie. Tym razem był to turniej gier podwójnych. Do zawodów zgłosiło się 10 par (2 pary juniorów i 8 par seniorów). Juniorzy rozegrali między sobą mecz drużynowy, w wyniku którego pierwsze miejsce zajęli Mateusz Radziak i Tomasz Napieralski, a drugie Michał Samp i Mateusz Lizius. Wszyscy młodzi zawodnicy otrzymali słodkie nagrody ufundowane przez Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Szemudzie.
Seniorzy rozgrywali turniej w dwóch grupach systemem każdy z każdym. W pierwszym półfinale para braci Śmierzchalskich pokonała parę Ewa Golańska, Mirosław Formella w dwóch setach ( 15:2, 15:3 ), w drugim półfinale para Mariusz Siwek, Jarosław Mazgalski przegrała z parą Dagmara Woźniak, Piotr Kapinos w trzech setach ( 15:6, 6:15, 11:15 ).
W finałowym meczu o trzecie miejsce para Golańska, Formella zdecydowanie pokonała parę Mazgalski, Siwek w dwóch setach 15:0, 15:0. Z kolei bracia Śmierzchalscy pokonali parę Woźniak, Kapinos 15:2, 15:5 zajmując pierwsze miejsce w turnieju i otrzymując puchar Wójta Gminy Szemud.
Zawodnicy trzech czołowych par nagrodzeni zostali albumami ?Ziemia Lesoków? autorstwa Edmunda Kamińskiego. Cały turniej sędziowany przez Tadeusza Gawła przebiegał w bardzo miłej i sportowej atmosferze.
- Następny turniej badmintona, na który serdecznie wszystkich zapraszamy odbędzie się 19 lutego o godz. 13.00 - mówi Bogusław Napieralski, dyrektor GCSiR w Szemudzie. - Tym razem grać będą drużyny 2-osobowe do dwóch wygranych meczów.